דיווח: ה-iPad Pro יגיע עם מסך מגע בטכנולוגיית Force Touch ועט סטיילוס מותאם

אייפד פרו עם עט סטיילוס (אילוסטרציה: Martin Hajek, טוויטר: [email protected])

ה-iPad Pro, הטאבלט הגדול והמתקדם ביותר עליו עובדת אפל, על פי דיווחים קודמים, חוזר לכותרות. דיווח חדש מבית אתר Apple Insider מוסר כי הטאבלט המתקדם יגיע עם מסך מגע בטכנולוגיית Force Touch ואף עט סטיילוס מותאם שיתחבר אליו באמצעות קישוריות בלוטות’.

הדיווח מדגיש זו פעם נוספת כי עט הסטיילוס עשוי להגיע כאביזר נפרד בטאבלט החדש, ומוסיף כי העט יאפשר למשתמש לספק קלט רגיש לעוצמת הלחיצה. משמע, בין אם המשתמש יבצע שימוש באצבעותיו ובין אם בעט הסטיילוס, יוכל לנצל את פונקציות ה-Force Touch. עם זאת, טרם ברור כיצד תיישם אפל את מסך המגע הרגיש לעוצמת הלחיצה בטאבלט, שכן עד עתה זכינו לראות את הטכנולוגיה משולבת רק בשעון החכם Apple Watch ובסדרת המקבוקים החדשה.

עוד מוסר הדיווח כי הטאבלט המתקדם יגיע עם שבב NFC. אפל עושה כיום שימוש מוגבל בשבב מסוג זה במכשירי האייפון 6 עבור שירות התשלומים Apple Pay בלבד, ומעט שנויה במחלוקת האופציה שהטאבלט הגדול והמאסיבי ישמש כאמצעי תשלום ב-Apple Pay. ייתכן כי שבב ה-NFC ישמש לצורך הקלה על חיבור בין אביזרים נלווים, כמו עט הסטיילוס, לטאבלט.

פרט נוסף ומעניין במיוחד שמסר המקור הינו כי הטאבלט החדש אכן יגיע עם מחבר מסוג USB Type-C, כפי שרמזו דיווחים קודמים אודות האייפד פרו. טרם ברור האם חיבור ה-USB החדש יחליף את חיבור ה-Lightning הנוכחי או שמא יגיע בנוסף אליו. פרטים חדשים אודות מועד ההשקה טרם נחשפו, ונכון לשלב זה מיועדת ההשקה לדצמבר 2015, בהתאם לדיווחים האחרונים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים