תמונה: גאדג'טי

סמסונג מאשרת: Galaxy S6 עושה שימוש בחיישני צילום שונים

| יום חמישי, 7 במאי 2015, 20:50 | סלולר, צילום

מכשיר ה-Galaxy S6 הביא עמו שינויים רבים לסדרת מכשירי הדגל של סמסונג, ומרביתם, בהתאם לדעה הרווחת, לטובה. אחד מיתרונותיו של המכשיר החדש מתבטא בזכות המצלמה הראשית אשר מסוגלת לספק תמונות ברזולוציה מקסימלית של 16 מגה-פיקסל. ואולם, כעת מתברר כי לא כל מכשירי ה-Galaxy S6 (וה-S6 Edge) חולקים את אותו החיישן, משמע שלידי הרוכשים יכולים להגיע שני מכשירים זהים לכאורה, כשהאחד כולל את חיישן IMX240 של סוני ואילו השני כולל חיישן ISOCELL מתוצרת סמסונג עצמה.

מתגובתה של סמסונג לדברים עולה שלמשתמשים אין דרך לדעת מבעוד מועד איזה חיישן נמצא במכשיר שבכוונתם לרכוש, אך לצד זאת היא מציינת שהדבר לא אמור להדאיג משום ששני החיישנים עומדים בדרישות האיכות המחמירות שהיא מציבה. "דגמי ה-Galaxy S6 וה-S6 Edge עושים שימוש בחיישני מצלמה מתוצרת שונה. בדומה לכל הרכיבים המשמשים את המוצרים שלנו, גם החיישנים תואמים את תקני האיכות והביצועים הגלובליים הנוקשים שאנו מציבים".

מבחן התוצאה: הבדלים מינוריים

Samsung-Galaxy-S6-Edgeמי שנרתם לבדוק את טענותיה של החברה הוא אתר SamMobile שערך השוואה בתנאים זהים בין שני מכשירי S6 Edge בעלי חיישנים שונים. מרבית התצלומים התבצעו במצב אוטומטי, ללא מגע בהגדרות הצילום, למעט זוג תמונות שצולמו במצב HDR. מן התוצאות ניתן להסיק ששני החיישנים אכן מספקים תצלומים באיכות גבוהה, כאשר ההבדלים, שאינם משמעותיים, נוגעים לדיוק בשחזור הצבעים בתנאי תאורה שונים.

על פי ההשוואה ניתן להבחין כי החיישן של סוני מספק צבעים עזים וחמים יותר מאלו שמספק החיישן של סמסונג. ב-SamMobile ציינו כי בתנאי תאורה מספקת, הצבעים שסיפק חיישן ה-Exmor RS של סוני היו קרובים יותר למקור, בעוד שבתנאי תאורה חלשה היה המצב הפוך, והיה זה חיישן ה-ISOCELL של סמסונג שהצליח לתעד צבעים מדויקים יותר. באשר לחדות התמונות, ניתן להקנות יתרון קל לחיישן של סוני, אף שלא מדובר בהבדל משמעותי.

עוד נעדכן אתכם שהשבוע פורסם דיווח חדש לפיו סמסונג עתידה להפיץ בעבור מכשירי הדגל החדשים שלה עדכון תוכנה שיאפשר צילום בפורמט RAW. העדכון צפוי להביא עמו מצב צילום ידני מקיף, ובכך ליישר קו אל מול דגמי הדגל של המתחרות LG ו-HTC. מועד העדכון, על פי מקור לא רשמי, מתוכנן לחודש הבא.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות