ווינדוס 10 תהיה הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט

מיקרוסופט עורכת שינויים רבים בתחום התוכנה שהיא מפתחת, הן עבור מחשבים והן עבור מכשירים ניידים. מערכת ההפעלה האחרונה, שטרם הושקה באופן רשמי לציבור אך כבר עושה הרבה רעש, היא Windows 10, שככל הנראה תהיה הגרסה הסופית של מערכת ההפעלה מבית החברה מרדמונד.

בכנס שנערך בתחילת חודש מאי, ציין אחד המפתחים העובדים בחברה, ג’רי ניקסון, כי “כעת אנו משחררים את Windows 10, ובגלל שווינדוס 10 היא הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה, הרי שכולנו עדיין עובדים עליה“.

דבריו של ניקסון גרמו לתהיות רבות בתעשיה, ובתוך כך הוסיף כי תחילת העבודה על מערכת ההפעלה המדוברת החלה מאחורי הקלעים עוד בזמן שהושקה Windows 8.1, ועכשיו יכולים עובדי החברה לדבר בחופשיות על העדכונים עבור מערכת ההפעלה האחרונה מאחר ולא תהיה אחת נוספת. מיקרוסופט, מצידה, לא הכחישה והדגישה כי מהות Windows היא להיות בעתיד כשירות, יותר מאשר סתם מערכת הפעלה.

ווינדוס לא נגמרת כאן

אם חשבתם שזהו סופו של המותג Windows, הרי שהתיחסותה של מיקרוסופט לנושא תרגיע אתכם, שהרי בחברה מתכננים את תחילתה של מדיניות חדשה. במקום השקה של מערכת הפעלה חדשה בכל תקופת זמן, תשחרר מיקרוסופט מדי פעם עדכונים שוטפים אשר ישפרו את המערכת עם הזמן. בדומה לאפליקציות שאנו מורידים למכשירים הניידים, אשר מתעדכנות בכל פעם שיוצאים תיקוני באגים ושיפורים, כך תתעדכן מערכת ההפעלה כאשר שמה יישאר זהה.

windows-10-as-a-service

יתר השירותים שמספקת החברה, כמו חבילת האופיס הכוללת את תוכנות האאוטלוק, וורד ואקסל ואפילו אפליקציות כמו Xbox ו-Mail יתעדכנו באופן אינדיווידואל גם כן. אפשרות זו ניתנת ליישום ב-Windows 10, בה החליטה החברה להפריד את ליבת המערכת מהאפליקציות המובנות, מה שמקנה לכל אחד מהרכיבים את האפשרות להתעדכן באופן עצמאי ונפרד.

חלק מהמהלך להפוך את מערכת ההפעלה לסוג של אפליקציה שתתעדכן בנפרד הוא ההתאמה לכלל המסכים באופן אחיד. בצורה זו תוכל מיקרוסופט לדחוף עדכונים גדולים כקטנים שיתאימו גם לסמארטפון, לטאבלט, למחשב הנייד ואפילו למשקפי Hololens, והאינטגרציה ביניהם תהיה חלקה ומותאמת יותר.

יחד עם זאת, סביר להניח שלא נראה יותר אירועים גדולים נוספים עבור מערכת ההפעלה הנפוצה, אלא רק נחכה לעדכונים, קטנים כגדולים. כפי שכבר למדנו, מיקרוסופט מתכננת עדכון מסוג זה כבר בשנה הבאה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים