מעבדי 10 הליבות של מדיה-טק נבחנים על-ידי מספר יצרניות סמארטפונים

| יום ראשון, 17 במאי 2015, 17:14 | חומרה, סלולר

לפני זמן לא רב הכריזה ענקית השבבים הטיוואנית מדיה טק על ערכת השבבים הראשונה בעולם בעלת מעבד הכולל לא פחות מ-10 ליבות, והיא ה-Helio X20. ערכת השבבים החדשה צפויה לספק למשתמשיה שיפור ניכר בביצועים לעומת הדור הקודם, ה-Helio X10, כשתהיה מהירה בעד 40%, לצד צמצום משמעותי בצריכת החשמל הנמדד גם הוא בשיפור של כ-40% אל מול דגם הדור הקודם.

על פי אתר DigiTimes, נראה כי מספר לא קטן של יצרניות מביעות התעניינות בערכת השבבים החדשה. ביניהן נוכל למצוא את Sony, HTC, LG, Huawei, Lenovo, Meizu, ZTE ו-Xiaomi. חברות אלו צפויות להציג בעתיד סמארטפונים חדשים המריצים את ערכת השבבים המתקדמת, אך לא ברור האם יהיה הדבר במכשירים המיועדים לשוק הגלובלי או מופנים באופן ספציפי לשוק היפני או הסיני.

ערכת השבבים המתקדמת מבית מדיה-טק מכילה מעבדים עם לא פחות מ-10 ליבות, המורכבים באופן הבא: 2 ליבות מסוג Cortex-A72 במהירות שעון 2.5GHz לצורך הביצועים האינטנסיביים ביותר, 4 ליבות Cortex-A53 במהירות שעון 2.0GHz לביצועים הבינוניים ו-4 ליבות Cortex-A53 במהירות שעון 1.4GHz לצורך ביצועים יומיומיים סטנדרטיים הדורשים את כוח העיבוד הנמוך ביותר. כמו כן, תכלול Helio X20 מאיץ גרפי מסוג Mali-T800 המסוגל להתמודד עם דרישות הגרפיקה האינטנסיביות ביותר.

ה-Helio X20 תיוצר בתהליך 20nm, תתמוך ב-LTE מקטגוריה 6 המאפשרת מהירות גלישה של עד 300Mb/s. כשזה נוגע לזכרון פנימי, הערכה החדשה לא תתמוך, למרבה ההפתעה, בזכרון RAM מסוג LPDDR4, אשר הוצג במספר סמארטפונים במהלך השנה, אלא תמשיך עם התמיכה ב-LPDDR3. ערכת השבבים תתמוך בחיישן צילום יחיד עד 32 מגה-פיקסל או לחילופין בזוג חיישני 13 מגה-פיקסל.

השוואת מפרטים: Helio X2 Vs. Helio X10 (מקור: heliox20.com)

השוואת מפרטים: Helio X20 Vs. Helio X10 (מקור: heliox20.com)

אין כל ספק כי במידה ואכן יציגו מספר יצרניות מובילות, המשווקות מכשירים גם למערב, סמארטפונים בעלי ערכת השבבים החדשה של מדיה טק, יהווה הדבר קפיצת מדרגה משמעותית במיוחד עבור החברה הטיוואנית. עד עתה זכינו לראות את ערכות השבבים של החברה לוקחות חלק בעיקר במכשירים סיניים או כאלו המופנים לשוק הסיני, כמו גם במכשירים המופנים בעיקרם לשוק הבינוני ומטה. ייתכן כי תמו ימים אלו ובקרוב נזכה לראות אותן גם במכשירי דגל המופנים לשוק העולמי.

Helio X20 תושק בדצמבר 2015, כך שנזכה לראותה משולבת בסמארטפונים חדשים כבר במחצית הראשונה של 2016.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות