אינטל משיקה מעבדות חדשנות ופיתוח לאינטרנט של הדברים בישראל

קרדיט: יח”צ אינטל

באירוע מיוחד שערכה אתמול (ב’) אינטל בת”א, הציגה החברה את מעבדת האינטרנט של הדברים (IoT), שתמוקם במרכז הפיתוח של אינטל בחיפה. בחברה מאמינים כי עתיד הטכנולוגיה נמצא בכל מוצר הסובב אותנו, ולא רק במחשבים ובמכשירים ניידים בהם אנו עושים כיום שימוש בלתי פוסק, והקמתה של מעבדת ה-IoT בחיפה מהווה נקודת פתיחה אותה יוכלו לנצל ארגונים וחברות סטארטאפ המבקשים לפתח מכשור וכלים בעולם האינטרנט של הדברים, תוך ניצול מוצריה ותמיכתה של ענקית השבבים.

המעבדה תהיה פתוחה לשיתופי פעולה עם חברות סטארטאפ מקומיות, לצורך פיתוח פתרונות חדשניים בארבעה תחומים: בתים חכמים, ערים חכמות, חקלאות חכמה ותחבורה חכמה. במהלך המצגת שערכה החברה, הדגימו נציגי מעבדות ה-IoT של אינטל ממדינות שונות בשידור חי כמה מהשימושים בטכנולוגיות שפותחו על-ידי החברה.

פתרונות אינטל לאינטרנט של הדברים

ממעבדת ה-IoT של אינטל באנגליה הודגמה מערכת עבור העיר החכמה המסוגלת לנטר אחר רמת היהום האוויר במקומות שונים בעיר. המטרה היא לצפות בזמן אמת בנתונים אודות זיהום אוויר, נתון שעשוי לעזור לחולי אסטמה, למשל, להימנע מכניסה לאותם איזורים בשעות מסוימות ביום. המערכת תדע לזהות את האיזורים הבעיתיים ולכוון את התנועה הרחק מהם ולנתיבי נסיעה משתנים על בסיס המידע שהתקבל.

בשוודיה פיתחו פתרונות חכמים עבור המשרד העושים שימוש במוצרים של אינטל לתחום ה-IoT. על-ידי מיקום חיישנים במיקומים אסטרטגיים שונים במשרד כמו פחי האשפה, מכונות הצילום, מיכלי הסבון בשירותים ועוד, מתאפשרת בקרה מרוכזת על כל פן במשרד החכם דרך מקור שליטה יחיד כמו טאבלט.

פתרונות נוספים שהוצגו היו מערכת חשמל חכמה היישר ממעבדות החברה במינכן, מערכת שליטה בטרמינלים לתשלום בחנויות שהודגמה מתורכיה ובישראל הדגימה חברת Cartasense, העובדת בשיתוף עם מעבדת ה-IoT של אינטל חיפה, מערכת המנטרת בזמן אמיתי מידע כמו טמפרטורה, לחות ועוד, ומעבירה אותו לענן לשימוש בניהול סחורה וציי רכב.

באינטל מבקשים לקרוא לחברות סטארטאפ המפתחות פתרונות בתחום ה-IoT, להן יציעו סיוע בפיתוח על בסיס ארכיטקטורת ה-IoT של החברה, הסביר גיא בר נר, מנהל השיווק והמכירות ומנהל הפעילות של האינטרנט של הדברים בישראל, ולדבריו:

המעבדה תאפשר להראות לציבור הרחב, בהם לקוחות, ספקים, שותפים וחברות היי-טק ישראליות את הפתרונות שיש לאינטל ושותפיה בתחום ה-IoT. אינטל מעוניינת לשתף פעולה עם כל מי שנמצא היום בישראל בתחום ה-IoT או מעוניין להיכנס לתחום, בין אם מדובר בשחקן קטן או גדול.

השוואת מפרטים