דיווח: אפל תחסום לחלוטין את אפשרות הפריצה לאייפון ולאייפד ב-iOS 9

| יום ראשון, 24 במאי 2015, 16:10 | מערכות הפעלה

עם התקרבותנו לכנס המפתחים השנתי של אפל, WWDC 2015, צצים ברשת לא מעט דיווחים אודות לב ליבו של האירוע, מערכת ההפעלה iOS 9, הצפויה לבצע את הופעת הבכורה שלה במסגרת אירוע זה. לאחר דיווח על כך כי אפל עובדת על סדרת פיצ'רים חדשים לצד תמיכה במכשירים ישנים, צצים פרטים חדשים אודות אבטחת מערכת ההפעלה.

על פי הדיווח, נראה כי אפל שמה דגש על האבטחה הן של מערכת ההפעלה למכשירים ניידים, iOS 9 והן על העדכון למערכת ההפעלה למחשבים, OS X 10.11. אבטחת המכשיר באמצעות הטכנולוגיה החדשה שפיתחה תחת השם Rootless, תמנע כל גישה לקבצי מערכת מסויימים באייפון, באייפד ואף בסדרת מחשבי המקינטוש. למעשה, רמת האבטחה תהיה כה גבוהה עד כי ייתכן ותמנע כל אופציה לביצוע פריצה (Jailbreak) לבעלי מערכת ההפעלה.

בכל שנה מאז הכירה לנו את iOS, התנגדה אפל לביצוע פריצה למכשיריה, כאשר טענה כי פריצת מכשיריה אינה חוקית. טענה זו נשללה ע"י הממשל בארה"ב שקבע ביולי 2010 כי ביצוע פריצה למכשירי האייפון הינו חוקי לחלוטין. מאז ועד היום, מחפשים (ומוצאים) עשרות מפתחים בקהילת הג'יילברייק חורי אבטחה בכל עדכון חדש ל-iOS, שכן מעדכון לעדכון אפל מרבה לחסום את חורים אלו.

במידה ואכן תכלול את טכנולוגיית Rootless בגרסה הבאה ל-iOS, צפויה אפל לבצע את צעד המנע הגדול ביותר שביצעה איי פעם נגד ביצוע Jailbreak למכשיריה. בכל הנוגע לממחשבי המקינטוש, נראה כי אפל תאפשר לבטל את פיצ'ר ה-Rootless, אך תשאיר אותו קבוע ובלתי ניתן לשינוי ב-iOS.

טרם ברור האם אכן תשיק אפל את הפיצ'ר ב-iOS 9, אך המקורות מהם מגיע הדיווח מוסרים כי באפל "נלהבים במיוחד" בכל הנוגע ל-Rootless – מה שלא מבשר טובות לאלו שאוהבים לפרוץ את האייפון שלהם ולבצע בו שינויים כאוות נפשם.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות