דיווח: iOS 9 תגיע עם תמיכה במסכי Force Touch ועם מקלדת חדשה

עם התקרבותנו לכנס המפתחים השנתי של אפל, WWDC 2015, מתקבלים לא מעט פרטים אודות מערכת ההפעלה הבאה של אפל למכשירים ניידים, iOS 9. כעת, חושפים מקורותיו של אתר הטכנולוגיה 9To5Mac לא מעט פרטים נוספים אודות מערכת ההפעלה לה כולנו מצפים.

Force Touch

במספר דיווחים בעבר שמענו אודות האפשרות כי ה-iPhone 6S ישלב במסך המגע שלו את טכנולוגיית ה-Force Touch, אותה הכניסה אפל לעולמנו לראשונה עם השעון החכם, Apple Watch וכמובן עם ה-Macbook 12 Retina שהשיקה זה עתה בישראל. כעת, נראה כי אפל עומלת על שילוב טכנולוגיית Force Touch במסכי האייפון, לקראת השקת דגם האייפון 6S, הצפויה בסתיו הקרוב.

על פי הדיווח, תכננה אפל את iOS 9 כך שתתאים באופן מלא למסך בטכנולוגיה זו, והחברה אף עובדת על מנת לאפשר למפתחים לשלב באפליקציות שלהם מחוות עבור מסך Force Touch. עוד נמסר כי השימוש בטכנולוגיית ה-Force Touch באייפון יאפשר לצמצם את כפתורי הניווט ובכך לפנות יותר מקום לתוכן המוצג על המסך.

מנגנון ה-Force Touch במקבוק החדש

מנגנון ה-Force Touch במקבוק החדש

מחוות ל-Force Touch ישולבו באפליקציות כגון: מפות, נגן המוסיקה, לוח השנה ועוד. למרות שכל אלו יאופשרו ב-iOS 9 ביום השקתה, אפל לא צפויה להציג את הפונקציה טרם הכרזת מכשיר ה-iPhone 6S. נוסף על כך, ובדומה לדיווחים דומים שצצו בעבר, ייתכן כי מלבד שילוב הטכנולוגיה בדור האייפונים הבא, תשלב אפל את מסך ה-Force Touch גם בכשירי האייפד הבאים, ביניהם גם ה-iPad Pro המדובר.

מקלדת פרודקטיבית

עוד חושף הדיווח כי אפל עובדת על שינויים משמעותיים למקלדת. בהתאם לפרטים שנמסרו, נראה כי בידי אפל מספר דגמי אב-טיפוס אפשריים למקלדת חדשה, אך בחברה עדיין לא החליטו מי מהמקלדות ישולבו ב-iOS 9.

אחד מאבי הטיפוס מציג מקלדת מעט ארוכה יותר המכילה כפתורי עריכה שימצאו גם בעת הקלדה במצב מאונך, בניגוד לאלו הנמצאים ב-iPhone 6 Plus ומוצגים במצב מאוזן בלבד. נוסף על כך, אפל צפויה לשפר באופן משמעותי את פיצ'ר ה-QuickType אותו הציגה ב-iOS 8.

שיפורים קטנים ומהותיים

מערכת ההפעלה iOS 9 צפויה להציג פיצ'ר חדש לשירות ההודעות iMessage, שיאפשר למשתמשים להגדיר אילו אנשי קשר יכולים לראות האם ההודעה ששלחו נקראה ואילו לא, זאת בניגוד למצב הנוכחי בו ישנן שתי אופציות בלבד – או שכולם יראו, או שאף אחד לא יראה.

כמו כן, נראה כי אפל שוקלת את הסרתה של אפליקציית Game Center, שכן זו לא נמצאת במספר גרסאות פנימיות של iOS 9. מלבד זאת, עשויה אפל להרחיב את שירות ה-Apple Pay אל מחוץ לארה"ב, כשתציג את התמיכה בשירות זה גם בקנדה.

את iOS 9 נראה באופן רשמי במהלך כנס המפתחים WWDC 2015 שיתרחש ב-8 ליוני, ואנו נהיה כאן על מנת לספק לכם דיווחים חיים מאירוע השקתה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות