כאן ועכשיו: Google Now משתדרגת וזוכה למקצה שיפורים רחב היקף

הערב (ה’) בכנס המפתחים Google I/O שנערך בסן פרנסיסקו, זכתה Google Now, העוזרת האישית של גוגל, לקבל מקצה שיפורים רחב שהעניק לה יכולות חדשות, אינטגרציה עמוקה יותר עם אפליקציות והבנה טובה יותר של צרכי המשתמש. המגמה השולטת ביותר ב-Google Now, כפי שהוצגה בכנס המפתחים, היא היכולת להבין באיזה סיטואציה נמצא המשתמש ואפילו יותר מכך, באיזה הקשר נאמרו דבריו ולהתאים לו את המידע הרלוונטי – וזאת, בכל אפליקציה.

יכולת זו מתאפשרת בעקבות ההטמעה העמוקה יותר של Google Now במכשיר האנדרואיד, מספיקה לחיצה אחת ארוכה על כפתור הבית ו-Google Now תיפתח ותספק את המידע האקטואלי ביותר. כך למשל, אם תנהלו שיחה אודות אפשרויות בילוי ותדונו באם כדאי ללכת לסרט, תציע Google Now באופן אוטומטי סרטים המוקרנים באותה עת בקולנוע, שקיבלו דירוג גבוה ושקרובים למקומכם.

באופן דומה, תציע Google Now מסעדה איכותית אם דיברתם על כך שאתם מעוניינים לצאת לאכול בחוץ. כמובן שישנן עוד מספר רב של דוגמאות בהן Google Now תדע לזהות וככל שיעבור הזמן יתווספו עוד אלמנטים ש-Google Now תוכל לספק עזרה בהם.

Android-M-Google-Now-IO-2015

יכולת נוספת של העוזרת האישית היא זו המאפשרת לה להבין את ההקשר של משפטים מורכבים יותר, המחייבים הבנה של הסיטואציה – באופן זהה לדרך שבה בני אדם חושבים. לשם המחשה, אם תאזינו לשיר של הלהקה האהובה עליכם, תוכלו לשאול את Google Now “מי הסולן שלהם?” והיא תדע כבר להשיב ללא מאמץ את התשובה הנכונה. חשוב להדגיש כי אין צורך לספק מידע נוסף, לשאול באופן ספציפי או להוסיף מילים שיסבירו את כוונתכם – Google Now תדע לזהות לבד מההקשר מהו נושא השאלה.

זו רק דוגמה אחת לאינטגרציה של Google Now עם האפליקציות שפועלות בזמן אמת. גוגל אף חידדה כי ישנה קורולציה בין התוכן בו המשתמש צופה לבין התוצאות שיסופקו. אם למשל המשתמש נמצא כעת באפליקציה ספורט בעמוד של ברצלונה, אז כל חיפוש ב-Google Now יהיה ממוקד לקבוצת הכדורגל ולא לעיר עצמה – כך תוכל גוגל להעניק תוצאות חיפוש מדויקות ורלוונטיות יותר מתמיד.

Android-M-Google-Now-IO-2015-3

לקינוח, Google Now תסייע לכם גם כאשר אתם מסמנים מספר מילים בדפדפן האינטרנט ותספק מידע עדכני בנוגע לטקסט הנבחר. אם ייבחר שמו של שחקן, תציג Google Now מידע אודותיו, על סרטים או סדרות שלקח בהם חלק וכמובן גם תוצאות חיפוש רגילות ממנוע החיפוש של גוגל. בדרך זו גוגל מאפשרת לקצר את כל תהליך החיפוש, שחייב את המשתמש עד כה לעשות מספר רב של פעולות, ובכך מנגישה את התוכן בצורה מהירה יותר.

זריקת המרץ שקיבלה Google Now באה בצמוד לגל שמועות שעסק בכך שאפל שוקדת בימים עלו על מתחרה לעוזרת האישית של גוגל שתספק שירותים ופיצ’רים דומים מאוד. תוסיפו לכך שגם מיקרוסופט הודיעה כי קורטנה, העוזרת האישית פרי פיתוחה, תגיע גם היא לשתי הפלטפורמות הגדולות ותקבלו קרב צפוף למדי בתחום העוזרות האישיות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות