הושקה Facebook Lite – אפליקציית אנדרואיד לצפייה בפיד גם ללא חיבור יציב לרשת

עולם הסמארטפונים מתקדם בצעדי ענק ולאחרונה אף הגיע למדינות עולם שלישי בהן החיבור לרשת הסלולרית הוא איננו דבר שבשגרה. ופייסבוק מודעים לכך. כעת, עם למעלה ממיליארד משתמשים הניגשים לחשבון הפייסבוק שלהם ממכשירים ניידים, משיקה הרשת החברתית את אפליקציית Facebook Lite בעבור משתמשי אנדרואיד.

Facebook Lite היא למעשה גרסה צנומה של אפליקציית הרשת החברתית, המבצעת שימוש חסכוני בתעבורת מידע, כאשר ביכולתה לספק מידע ועדכונים גם כשהחיבור לרשת הסלולרית איטי במיוחד. האפליקציה החדשה שוקלת פחות מ-1MB וכוללת את הפונקציות החשובות ביותר בעבור המשתמשים: עדכוני סטטוס ופרסום תמונות, קבלת התראות, צפיה בפיד החדשות ועוד.

מנהל המוצר בפייסבוק, ויג’אי שנקר, מסר:

במגוון איזורים, הרשת הסלולרית עשויה להיות איטית ולא לתמוך במגוון הפונקציות הנמצאות באפליקציית פייסבוק לאנדרואיד. Facebook Lite נבנתה למען המצבים הללו, על מנת לספק למשתמשים חווית פייסבוק ראויה גם כשהחיבור לרשת לא במיטבו.

אפליקציית Facebook Lite זמינה להורדה במגוון ארצות באסיה ובהמשך תושק במדינות אפריקה, אירופה ואמריקה הלטינית שבהן הסבירות כי המשתמשים יתקלו במצב בו הם מתקשים לבצע שימוש סביר באפליקציית פייסבוק גבוה במיוחד. רוצים לנסות בכל זאת? הורידו את קובץ ה-apk באופן ידני.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים