הוכרזה OS X El Capitan עם שיפורים קלים לחווית השימוש

באירוע המפתחים השנתי שלה, WWDC 2015, הכריזה אפל על El Capitan, עדכון חדש למערכת ההפעלה הותיקה Mac OS X. העדכון החדש מביא עימו מגוון שיפורים קטנים שאמורים לשפר את חווית השימוש הכללית במחשבי החברה. לדוגמה, בהזזה מהירה של העכבר שמאלה וימינה, סמן העכבר יגדל במימדיו כדי להסב את תשומת ליבו של המשתמש למיקומו על המסך.

Apple-WWDC-2015-Pinned-Appsהדפדפן המובנה Safari קיבל מספר עדכונים קלים, והראשון שבהם מאפשר להצמיד כרטיסיות חשובות לשורת הכרטיסיות, על מנת שישארו פתוחות באופן תמידי. בנוסף, במקרה בו פתוחות כרטיסיות רבות ואחת מהן מתחילה בניגון מוזיקה, ניתן בלחיצת כפתור אחת למצוא את הכרטיסיה המרעישה ולהשתיק אותה. שתי התכונות החדשות הללו קיבלו השראה רבה מהדפדפן המתחרה Google Chrome.

בעדכון הקודם של המערכת הגדילה ומרכזה אפל את חלון החיפוש של Spotlight, מנוע החיפוש העוצמתי של המערכת. בגרסה החדשה, ניתן להזיז ולשנות את גודלו על מנת להתאימו לצורכי המשתמש. אפל התגאתה גם באפשרות להזין מחרוזות חיפוש בשפה טבעית, כך שניתן יהיה לכתוב “תמונות שצילמתי בשבוע שעבר” ולקבל קולאז’ המכיל את הפריטים המבוקשים.

גם קליינט הדואר האלקטרוני (Mail) של מערכת ההפעלה זכה למספר שיפורים קלים. בחלון כתיבת ההודעה ניתן לפתוח מספר כרטיסיות כדי שנוכל לכתוב מספר מיילים במקביל. ניתן גם לגרור תמונות ממייל למייל לשיתוף מהיר, קל ואינטואיטיבי של תוכן.

Apple-WWDC-2015-Side-By-Side-Apps

ב-OS X El Captian שיפרה אפל בצורה נרחבת את ממשק ניהול המשימות. כעת קיימת אפשרות להצמדת חלונות שונים לכל אחד מצדדי המסך לצורך ביצוע מולטיטאסקינג מהיר ונוח. תכונה דומה קיימת במערכת ההפעלה Windows של מיקרוסופט. בדומה ל-Mail, ניתן לגרור תמונות בין החלונות המוצמדים על מנת להעביר תוכן ממקום למקום במהירות. במסך ניהול המשימות Mission Control קיימת האפשרות לגרור אפליקציה לחלק העליון של המסך על מנת להפוך אותה לאפליקציית מסך מלא. בגרירה של אפליקציה נוספת על גבי האפליקציה הראשונה ניתן לחלק את המסך ביניהן ובכך לסדר את כל מערך העבודה בכמה צעדים פשוטים.

דגש על ביצועים ומהירות עיבוד

בנוסף לשיפור החוויה הכוללת, בעדכון החדש התמקדה אפל גם בשיפור הביצועים. מגוון שינויים קטנים במערכת איפשרו לחברה להאיץ את הזמן הדרוש למעבר בין אפליקציות פי שניים, ואת הזמן שדרוש לפתיחת קובץ PDF פי 4. שיפורים נוספים שהוטמעו ברמת המעבד מאיצים את זמן רינדור הוידאו ב-50 אחוזים ומקטינים ב-40 אחוזים את ניצול המעבד לטעינת אלמנטים גרפיים.

בכדי לשפר את ביצועי המשחקים, אפל הטמיעה במערכת החדשה את Metal, תשתית בניית המשחקים שמקורה ב-iOS. תשתית זו מאפשרת למפתחי המשחקים לגשת ישירות אל המעבד ובכך ליצור חווית משחק חלקה יותר וחסכונית יותר בחשמל.

בעזרת הטמעת תשתיות OpenCL ו-OpenGL אל תוך Metal, מאפשרת אפל שיפור ביצועים משמעותי גם בתוכנות העריכה השונות. יישומים כדוגמת Photoshop יציעו כעת הגדלה והקטנה של אלמנטים בצורה חלקה ומהירה יותר, כמו גם המהרה כללית של חווית השימוש. לטענתה של Adobe, מפתחת תוכנת העריכה הפופולרית, השיפורים במערכת ההפעלה OS X El Capitano איפשרו לה להאיץ את ביצועי היישומים שלה בעד 800 אחוזים.

mac-os-x-ec-performance

העדכון החדש יהיה זמין החל מהיום בגרסת התנסות סגורה למפתחים. גרסת בטא פתוחה לקהל הרחב תשוחרר בחודש יולי, בעוד שהעדכון הרשמי ישוחרר בסתיו ויוצע בחינם לכל משתמשי מערכת ההפעלה Mac OS X.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים