אפל מכריזה על Apple Music – שירות הזרמת מוסיקה חדש פרי פיתוחה

לצד שלל ההפתעות והחידושים שחשפה אתמול (ב’) אפל בכנס המפתחים השנתי היה דבר אחד נוסף ששמרה החברה במיוחד לסוף – Apple Music. היו לא מעט שמועות בתקופה האחרונה על כך שאפל מתכוונת להיכנס גם היא לשוק שירותי הזרמת המוסיקה וכעת היא מכריזה על Apple Music, שעתיד להיות התשובה שלה לטרנד העולה של שירותי הזרמת מוזיקה.

Apple Music, בדומה מאוד לשאר השירותים האחרים, יגיע עם מבחר גדול מאוד של שירים – העומד על כ-30 מליון רצועות שמע, אך הוא עתיד לכלול כמה שירים וקטעים אקסלוסיבים ובלעדיים שיעניקו לאפל יתרון על פני המתחרות הותיקות. כיאה לשירות הזרמת מוסיקה, יציע Apple Music למשתמשים גישה חופשית למגוון רחב של שירים וקטעי מוסיקה אותם הם יוכלו לשמוע מכל מקום בעולם. יתרה מכך, תאפשר אפל למשתמשים אשר שילמו על השירות להוריד אלבומים או שירים ספצייפים למכשיריהם ולשמוע את השירים האהובים עליהם גם ללא חיבור לאינטרנט.

משתמשים אשר יבחרו להשתמש בשירות בגרסתו החינמית יוכלו להאזין לתחנות רדיו שונות מכל העולם הודות לשירות ה-iTunes Radio, שיכלול מעתה כמה שיתופי פעולה עם האמנים המובילים בעולם: Dr. Dre, will.i.am, Pharrell ועוד. כל אותם אמנים יוכלו להרכיב רצועות השמעה, שיוגדרו בפועל כתחנות רדיו לכל דבר, ולשתפן עם שאר משתמשי השירות, וכך יהיה ניתן להאזין לשירים שנבחרו בקפידה על ידי אותם אמנים.

iOS-New-Music-Player-2015-UpNext

תוספות בלעדיות

אם שאלתם את עצמכם מה מקומה של חברת Beats בכל הסיפור הזה? ובכן, אחת התחנות תקרא Beats1 והיא תכלול שירים שנבחרו גם הם על ידי שלושה אמנים מוכרים: Zane Lowe ,Ebro Darden  ו-Julie Adenuga. עצם העובדה שבחירת השירים בתחנה נעשית על ידי בן אדם היא מושא לגאווה אצל אפל ולטענתם זה מה שמבדיל אותם משאר החברות בהן אלגוריתם כלשהו הוא זה שמציע את השירים.

תחנת הרדיו Beats1 תשדר לא רק שירים, אלא גם תוכן מעולם המוסיקה וראיונות, זאת דרך שלושה מיקומים שונים: ניו-יורק, לוס אנג’לס ולונדון.

מעורבתם של האמנים השונים לא מסתיימת כאן והם ייקחו חלק משמעותי בשירות נוסף שהשיקה אפל כחלק מ-Apple Music שנקרא Connect. שירות זה יאפשר לאמנים מכל העולם לשמור על קשר טוב יותר על המעריצים שלהם ולעדכן אותם במגוון דרכים על מה שמתחרש מאחורי הקלעים. לאמנים יוקצה עמוד מיוחד בשירות בו הם יוכלו לפרסם שירים שלהם, להעלות תמונות ואף לפרסם הודעות שיגיעו לכל העוקבים שלהם ב-Connect.

Apple-Music-on-iPhone

לקינוח, רתמה אפל לשירות החדש גם את העוזרת האישית סירי, שתוכל לעזור למשתמשיה לשמוע את המוסיקה שהם אוהבים. כך למשל, תוכלו לבקש מסירי להשמיע לכם שיר או אלבום של הלהקה האהובה עליכם ואם אתם רוצים לאתגר אותה ממש תוכלו גם לבקש בקשות כלליות יותר כדוגמת: “נגני את הלהיטים הגדולים של שנות ה-90” וכדומה.

השירות עתיד לעלות כ-10 דולר לחודש (38 שקלים) ועם השקתו יקבל כל משתמש שלושה חודשי ניסיון חינם. אפל מאפשרת לקבל גם מנוי מיוחד עבור משפחות בעלות של 14.99 דולר (57 שקלים) שיוכל לשמש עד שישה בני משפחה, זאת בתנאי שהם הפעילו את אופציית “iCloud Family Sharing”. השירות יהיה זמין החל מה-30 ביוני עבור מכשירים מבוססי iOS, מקינטוש, PC, ו-Apple TV ובסתיו יושק גם למערכת ההפעלה אנדרואיד (!).

השוואת מפרטים