בתמונה: מארק צוקרברג, מנכ"ל ומייסד פייסבוק (מקור: Robert Scoble / flickr)

דיווח: פייסבוק מבטלת פרוייקט ייצור ושיגור לווין שיספק אינטרנט זול למדינות עולם שלישי

מזה זמן מה שפייסבוק וענקיות טכנולוגיה נוספות פועלות על מנת להביא את העולם כולו למצב בו האינטרנט נמצא בהישג ידו של כל אדם ואדם. כחלק ממהלך זה, השיקה הרשת החברתית לפני כשנה את אפליקציית internet.org, המאפשרת לתושבי מדינות מסויימות להינות מיתרונותיו של האינטרנט ללא תשלום. כמו כן, השיקה החברה רק לפני מספר ימים את אפליקציית Facebook Lite עבור משתמשי אנדרואיד, המאפשרת לאלו מהם שחיבורם לרשת אינו מהיר להינות מכל הטוב המגיע באפליקציית פייסבוק המלאה.

כחלק מתוכניות אלו, עבדה פייסבוק על פרוייקט בעלות של  מיליארד דולר, לצורך ייצור ושיגור של לווין, שיספק אינטרנט זול למשתמשים הנמצאים במדינות עולם שלישי באיזורים כדוגמת אפריקה. עם זאת, על פי דיווח המגיע מ-The Information, החליטה פייסבוק להשאיר פרוייקט זה מאחוריה, כך מוסר “מקור עם מידע ישיר הנוגע לפרוייקט ומאדם נוסף המתודרך בעניין זה”.

קראו גם: גוגל, פייסבוק ואמזון משתלטות על השמיים

עוד מוסר הדיווח כי פייסבוק החליטה לבטל את הפרוייקט בעקבות ביטול כוונתה של גוגל להשקיע בלוויינים שנועדו לספק חיבור לרשת למדינות עולם שלישי. למרות זאת, פייסבוק וענקיות טכנולוגיה נוספות משקיעות מאמצים רבים על מנת להביא את האינטרנט לגלובוס כולו, שכן מדינות עולם שלישי בהן לא קיים חיבור לגיטימי וקל לרשת, עשויות להוות בעתיד מקור הכנסה גדול במיוחד בעבור אותן חברות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות