הצצה ראשונה למשחק Doom 4 במסיבת העיתונאים של Bethesda

אחרי שהלהיבו את הקהל עם סרטון הטיזר הקצרצר ל-Doom החדש, חשפה הבוקר המפתחת id Software את הכותר באופן נרחב בתערוכת המשחקים E3 שבלוס אנג’לס. המשחק חוזר לשורשי סדרת Doom ויציע חוויית משחק מהירה ואלימה, לעתים כדי גיחוך, המזכירה את חזון Doom המקורי. בסרטונים השונים הוצגו כלי הנשק הקלאסיים של Doom, ביניהם המסור האהוב על מעריצי הסדרה שהפעם מביא מיתות מדממות במיוחד לאויביכם במשחק, גם הם נשאבו מהמשחק המקורי ברובם ונראים נפלא על המנוע החדש של המשחק, id Tech 6. באחד השלבים, המתרחש בגיהנום עצמו, נאבק השחקן ב-Cyberdemon באמצעות נשק ה-BFG האיקוני.

נראה כי המשחק מתרחק מעט מאווירת האימה של Doom 3 ומתרכז יותר באקשן עם מספר גדול של נשקים, קפיצה-כפולה משודרגת, תנועה זורמת וזריזה של השחקן ומהלכי “סיום” ברוטליים אותם ניתן לבצע על האויבים האומללים שאיתרע מזלם לצאת נגדכם. נראה כי למעט כלי הנשק הרגילים יהיה שימוש באגרופים ובעיטות. בחלק אחר בתצוגה בו השחקן הובס על ידי מפלצות השאול, נתקלנו במוות מחריד ואלים במיוחד של הגיבור.

חידוש משמעותי ומעניין שהוצג הוא עורך-שלבים עבור המשחק, אשר בנוי להיות קל מאוד לשימוש ועם זאת גמיש ומתקדם. העורך החדש בשם SnapMap יאפשר לשחקנים להכין שלבים חדשים, לשנות את לוגיקת המשחק וליצור מודיפיקציות. Bethesda הכריזה גם על רשת חדשה שתאפשר לשחקנים להעלות ולחלוק את התכנים הללו בתהליך פשוט, שיאפשר גם לשחקנים הטכניים פחות לשתף את יצירותיהם ולהנות מאלה של אחרים.

המשחק Doom המקורי שיצא ב- 1993 הוא הראשון שהטביע את המונח Deathmatch, שלא היה קיים לפני כן ועורר מהפכה בתעשיית המשחקים. נראה כי חברת id שוב תספק חוויה מרובת-משתתפים מעניינת, ותאפשר לשחקנים לשחק יחדיו, אחד נגד השני, או אפילו בתור מפלצות מהגיהנום. כמו כן נמסר כי באמצעות SnapMap ניתן יהיה ליצור תרחישים ושלבים למצבי המולטיפלייר ולשחקן יחיד. הצגת המשחק התקבלה בהתרגשות רבה מצד הקהל שנכח במקום ומצד הצופים בבית, ואין ספק כי פרטים נוספים ייחשפו בקרוב, ככל שנתקרב להשקת המשחק.

המשחק צפוי להגיע באביב 2016 לקונסולות הדור החדש PlayStation 4, Xbox One ולמחשב האישי.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים