איך מריצה מיקרוסופט משחקי Xbox 360 על קונסולת Xbox ONE

| יום שלישי, 23 ביוני 2015, 11:22 | משחקים

בתערוכת E3 הפילה מיקרוסופט פצצה: מכשיר הדגל שלה, ה-Xbox One, יקבל תמיכה לאחור במשחקי הדור הקודם (XBox 360). שחקני הדור החדש יוכלו להנות גם מספריית ה-360 העשירה (למעט משחקי קינקט) וכל מה שדרוש מהם זה לחכות לסתיו הקרוב, ולעדכן את המערכת. עתה נחשפים פרטים נוספים אודות הפן הטכני של התמיכה לאחור.

אז איך זה עובד? מיקרוסופט נקטה בגישה של אמולציה. כלומר ה-Xbox One תיצור סביבה וירטואלית הזהה ל-Xbox 360, ומתוך סביבה זו ניתן יהיה להריץ כל משחק של הקונסולה הוותיקה. המשחקים "יחשבו" שמדובר בקונסולה Xbox 360 וירוצו כרגיל – אפילו את התפריטים של ה-Xbox 360 וחיבור לרשת. האמולטור רץ באותו אופן עבור כל משחק.

שיטה זו מוכרת כבר עשרות שנים בעולם המחשבים, והגיעה בעבר לקונסולות נוספות כמו ה-Wii (בדמות ה-Virtual Console שפועלת באותו אופן ומאפשרת להריץ משחקי רטרו). היות וקונסולת ה-Xbox One מתייחסת לאמולציה זו כמו כל משחק, גם האפשרויות המתקדמות של ה-Xbox One יהיו זמינות, כמו הקלטת משחקים, צילום תמונות וכל היתר.

חדשות אלו שימחו מאוד את שחקני ה-Xbox 360, שחששו כי עם המעבר לקונסולות החדשות הם ייאבדו את התמיכה במשחקיהם הישנים מהדור הקודם. חלק מהמשחקים תלויים בתמיכה מצד מיקרוסופט ואם זו תיפסק, המשחקים לא יעבדו היטב – אך נראה כי הם בטוחים לעת עתה.

המשחקים היחידים שאיתם מיקרוסופט מתקשה הינם משחקי קינקט, שלטענת נציג החברה כמעט בלתי אפשריים להמרה לדור החדש, ומשחקים הדורשים החלפת דיסקים, אם כי נמסר כי מיקרוסופט עובדת על פתרון לבעיה זו. צפו לפרטים נוספים לקראת שחרור העדכון, שיפתח את אפשרות התאימות-לאחור בפני כל שחקני ה-Xbox One, ומתוכנן להגיע בסתיו הקרוב.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות