טכנולוגיה חדשה תשולב במסכי המחשבים הניידים של LG עוד השנה

אף החזון של מיקרוסופט נראה כי שוק המחשבים טרם ראה את המהפך הנוגע לממשק המגע, כך על פי נתוניה של חברת היעוץ ומחקר השוק, IDC, לפיה מחשבים ניידים מצויידים במסך מגע היוו רק עשרה אחוזים מכלל היחידות שנמכרו אשתקד. אולם הנתון צפוי להמשיך ולגדול, וב-LG דואגים שלא להישאר מאחור ומציגים כעת פאנלים מיועדים למחשבים ניידים בטכנולוגיה חדשה המשלבת את חיישן המגע במערך התצוגה.

ב-LG מכנים את הטכנולוגיה Advanced In-Cell Touch (או AIT), ואמנם חדשה לשוק המחשבים הניידים, בשוק הסמארטפונים הוצגה הטכנולוגיה במכשיר הדגל האחרון של החברה. כעת תיושם הטכנולוגיה לייצור מסכים בגודל 15.6 ו-14 אינץ’ ברזולוציית 1080p בהם תאפשר לצמצם את העובי הכולל בכמ”מ בודד ואת המשקל בכ-200 גרם או כ-35 אחוזים. כמו כן, לדברי החברה, תשתפר בהירות התצוגה ואף רגישות ודיוק ממשק המגע עצמו.

LG מתכננת לשלב את הפאנלים החדשים במחשבים שתשיק כבר במהלך השנה הנוכחית. בנוסף, תספק את הפאנלים לשימוש יצרניות אחרות, כאשר בהמשך ובהתאם לדרישותיהן יתרחב ההיצע לכלול גדלים נוספים.

בחברה מוסיפים כי מהנדסיה פועלים לשילוב הטכנולוגיה החדשה עם מנגנון קלט לעטי סטיילוס. דבר שלטעמנו ייתכן ונועד לרמוז על שילוב מסך כזה במכשיר הפרימיום החדש, LG G Note, אשר על פי דיווחים קודמים מתוכנן להשקה גם כן במהלך המחצית השניה של השנה.

השוואת מפרטים