קרן בלמברג קפיטל משקיעה 5 מליון דולר בחברת בלנדר הישראלית

בתקופה האחרונה אנו עדים לביקורת רבה כנגד הבנקים ושיטות הטיפול בלווים שלא עמדו בהחזרים החודשיים. חברת בלנדר הישראלית פיתחה פלטפורמה בה כל אחד יכול להלוות כסף לכל אדם ובכך לחסוך את הבירוקרטיה והתנאים הדרקוניים שמציב הבנק בעת לקיחת הלוואה. במטרה להמשיך את תהליך הצמיחה הודיעה חברת בלנדר כי הצליחה לגייס סכום כולל של 5 מליון דולר מקרן בלמברג קפיטל האמריקאית.

בלנדר מקשרת בין שני צדדים – הצד הראשון: גורם כלשהו שיש ברשותו כסף פנוי ומעוניין לקבל עליו ריבית נאה כתוצאה מהלוואה, ומולו הצד השני: אדם אשר מעוניין לקבל הלואוה בתנאים אטרקטיבים בקלות ובמהירות רבה יותר מאשר היה מקבל לו היה פונה לבנק. בכדי לשמור על המערכת שתעבוד כראוי בוחנת בלנדר את היכולות הכלכליות של שני הצדדים, עורכת תיאום ציפיות ולבסוף יוצרת את החיבור ביניהם וגורמת להעברת הכספים.

על פי המידע שמספקת בלנדר עולה כי מנובמבר 2014, מועד תחילת השירות, ניתנו הלוואות בסך של 10 מיליון שקל כאשר גובה ההלוואה הממוצע הוא בין 15-20 אלף שקל בעוד שהריבית הממוצעת למלווים עומדת על כ-6% שנתי. בלנדר מעוניינת להשתמש בכספי ההשקעה ולהתרחב לשווקים נוספים מעבר לשוק הישראלי ולהתפשט למדינות אירופה ואמריקה הלטינית – "מדינות אשר סובלות מריכוזיות אשראי ומחסור בכלים לדירוג אשראי צרכני" נמסר ע"י בלנדר.

קרן בלמברג קפיטל הינה אחת מבין ארבעת הקרנות המובילות בארה"ב ואחת מהשחקניות המרכזיות בתחום הפינטק העולמי. כחלק מההסכם, אלון ליפשיץ, שותף בכיר בקרן בלמברג, יצטרף לדירקטוריון בלנדר ויסייע לחברה להגיע לקהלים חדשים ולהגדיל את הפעילות שלה ברחבי העולם.

ד"ר גל אביב, מנכ"ל בלנדר:

גופים עסקיים ופיננסיים רבים בישראל ומחוצה לה מגלים עניין רב בבלנדר. ההסכם הנוכחי עם קרן בלמברג קפיטל הוא תוצאה של קשר הדוק שקיימנו בתקופה אחרונה והיכרות של ראשי הקרן עם הטכנולוגיה הייחודית שפותחה בבלנדר.

קרן בלמברג קפיטל מכירה היטב את שוק ה-p2p העולמי ומטרתה לתמוך בחברה בכניסה לשווקים חדשים והפיכתה לחברה גלובלית מובילה. הגיוס הנוכחי יסייע לנו בביסוס מעמדה של בלנדר בישראל ופתיחת שווקים חדשים במערב אירופה ובאמריקה הלטינית.

דיוויד ג'. בלמברג, שותף מנהל בלמברג קפיטל:

אנו עדים לצמיחת תחום ה-p2p והפיכתו לחלופה לגיטימית לשוק ההלוואות המסורתי במדינות רבות בעולם. כקרן השקענו בעבר בחברות אשראי B2B ו-B2C ,marketplaces ובחברות רבות אחרות בתחום האשראי והפינטק. אין ספק שבלנדר הישראלית מציגה מוצר ייחודי בתחום, המתבסס על טכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות