סמסונג רושמת פטנט למדידת אחוז השומן בגוף דרך הסמארטפון

בתקופה האחרונה שמה סמסונג דגש רב על אורח החיים האקטיבי ומציידת את מכשיריה בשורת חיישנים, אשר בשילוב עם אפליקציית ה-S Health מסוגלים למדוד מגוון משתנים, החל מכמות הצעדים היומית ותדירות הדופק לאחר מאמץ ועד לריכוז החמצן בדמו של המשתמש. עתה נראה כי בחברה מתכננים להמשיך ולהרחיב את יכולות המכשירים בתחום עם חיישנים, שיאפשרו לרשום מדד מרכזי נוסף – אחוז השומן בגוף.

המידע מגיע מפטנט מטעם היצרנית המוצג כעת במאגר הפטנטים של ארגון הקניין הרוחני, WIPO. הוא מתאר מערך בן ארבעה חיישנים, אשר ימוקמו בגוף המכשיר עצמו או לחילופין על גבי כיסוי מגן יעודי וידעו לאמוד את אחוז השומן בגוף בשיטת BIA (ניתוח עכבה ביואלקטרית). מדובר בשיטה נפוצה למדי המודדת עכבה (התנגדות כוללת במעגל זרם חילופין) בין אלקטרודות הצמודות לגוף ונשענת על הבדלי המוליכות החשמלית בין רקמות שומן, שריר ועצם.

לשם הניתוח ידרשו נתוני גובה ומשקל המשתמש וכן, כפי שניתן לראות באיורים המצורפים, יהיה לאחוז את המכשיר בעמידה ובשתי ידיים מתוחות ומורמות לגובה החזה. התנוחה, שמטרתה לשפר את אמינות המדידה, אמנם לא תיראה טבעית במיוחד, אולם לנגד שיטות אחרות הדורשות למדוד את קפלי הבטן בקליפר יעודי או לצלול ולהישקל תחת המים, בהחלט ניתן לומר תהווה טרחה מזערית למדי.

Samsung-Body-Fat-Patent-1

למדד אחוז השומן בגוף חשיבות רבה עבור ספורטאים ומי שמחפש לרדת במשקל ולעקוב בדרך מוחשית אחר התקדמותו. על כן, במידה והטכנולוגיה אכן תגיע לאחד ממכשיריה העתידיים של החברה, תהיה זו תוספת משמעותית למדי למערך ה-S Health המתרחב. האם תרצו לראות את הפונקציה במכשירכם הבא? שתפו דעתכם בתגובות.

השוואת מפרטים