העתיד כבר כאן: Lexus מכריזה על קרש ריחוף אמיתי

| יום ראשון, 19 ביולי 2015, 19:41 | גאדג'טים

להתראות נקסוס, שלום לקסוס: מי מאיתנו לא ראה את "בחזרה לעתיד" וייחל לעצמו קרש ריחוף (Hoverboard) דומה לזה המופיע בסרט? אז כעת החלום התגשם: יצרנית רכבי היוקרה לקסוס הכריזה על קרש ריחוף חדשני שמסוגל לרחף מעל הקרקע (במספר תנאים). החברה שיחררה טיזר שחשף את המוצר המהפכני עוד בחודש שעבר, אך כעת היא מבהירה כי אכן מדובר במוצר אמיתי ולא בעוד מתיחה אכזרית.

עלילת הסרט "בחזרה לעתיד" מתרחשת בחודש אוקטובר של השנה הנוכחית, אך המציאות הקדימה את הדימיון בכמה חודשים וקרש הריחוף האמיתי כבר נמצא כאן. הקרש של לקסוס נעזר במוליכי על על מנת לרחף כמספר סנטימטרים מעל הקרקע. מוליכי העל פועלים רק בטמפטורות נמוכות במיוחד, מה שמחייב את הקרש להיות מקורר באופן תמידי ע"י חנקן נוזלי (שמתאדה בטמפרטורה של מינוס 195.8 מעלות צלזיוס).

למרבה הצער, הקרש של לקסוס מסוגל לרחף רק מעל משטחים מגנטיים – כך שלבינתיים אתם יכולים לשכוח מלרחף בחינניות אל מקום העבודה או אל בית הספר. עם זאת, הקרש לא זקוק למקור אנרגיה  – כל עוד מוליכי העל קרים מספיק, הוא מסוגל לרחף. הישג הנדסי מרשים זה הופך את קרש הריחוף לאחד מכלי התחבורה היעילים ביותר – הכוח היחיד שהוא דורש הוא הנעה קדימה, כוח שנתקל בהתנגדות מועטה בשל היעדר החיכוך עם הקרקע.

כיאה לפלא חדשני ומהפכני, קרש הריחוף מעוצב בצורה יוקרתיות – חלקו העליון עשוי מבמבוק, ותחתיו תמצאו שלדת סיבי פחמן עמידה. אדי החנקן שמשתחררים מן קרש הריחוף בכל רגע נתון תורמים לתחושה העתידנית.

קרש הריחוף נמצא כעת בשלבי פיתוח מתקדמים במעבדות החברה. עם זאת, עד שלא יצופו כל הדרכים במתכות מגנטיות, הוא יישאר בגדר צעצוע מרתק. יום אחד, הטכנולוגיה עליה מבוסס הקרש עשויה לאפשר כלי תחבורה חסכוניים ויעילים יותר מאי פעם.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות