מותג המחשבים הותיק קומודור מגיע לסמארטפון ה-Commodore PET

עברו למעלה מעשרים שנים מאז חברת קומודור (Commodore) הפסיקה את פעילותה בתחום המחשבים, ואולם שמה נותר מזוהה בקרב רבים עד היום. זאת בעיקר בזכות דגם ה-Commodore 64, אשר נמכר במהלך שנות ה-80 בלמעלה מ-10 מיליון יחידות והפך בזכות יכולות הגרפיקה והשמע המתקדמות שלו לפלטפורמת משחקים נערצת. עתה נראה כי זוג יזמים איטלקיים מחפשים לנצל את שם המותג לקידום מכשיר סמארטפון לא לגמרי חדש, כמסתבר.

המכשיר המדובר קרוי על שם סדרת מחשבי 8 הסיביות הביתיים Commodore PET, אשר הוצגה בשנת 1977 ובהמשך היוותה את הבסיס לדגם C-64 האגדי. אולם כפי שמציינים באתר AndroidPolice, נראה כי במידה רבה מדובר במיתוג מחודש של דגם קיים מבית יצרנית סינית בשם Orgtec. בעיצובו החיצוני הוא זהה לחלוטין לדגם ה-WaPhone של היצרנית הסינית, כאשר לטובה ניתן לציין מסגרת מתכת ולחצן צילום יעודי, אם כי כעת יוצע בנוסף לצבעי לבן ושחור גם בגוון הבז’ המזוהה עם מחשבי Commodore.

ה"חדש" של קומודור מול ה"ישן" של Orgtec
ה”חדש” של קומודור מול ה”ישן” של Orgtec

בפן החומרה המכשיר יציע מסך IPS בגודל 5.5 אינץ’ וברזולוציית 1080p תחת זכוכית Gorilla Glass 3. ערכת השבבים תהיה מדגם MT6752 מבית MediaTek עם שמונה ליבות בתדר 1.7Ghz ומאיץ גרפי מסוג Mali T760. תהיינה זמינות שתי גרסאות אחסון – 16GB לצד זכרון RAM בנפח 2GB ו-32GB לצד זכרון RAM בנפח 3GB, כאשר לשתיהן יצורף כרטיס MicroSD בנפח 32GB. המצלמה הראשית תכלול חיישן מתוצרת סוני ברזולוציית 13MP עם מפתח צמצם f/2.0, בעוד מלפנים תהיה מצלמה בעלת חיישן ברזולוציית 8MP. השינוי הבולט מול הדגם של Orgtec יהיה בנפח הסוללה, אשר יגדל במעט ויעמוד כעת על 3000mAh.

המכשיר יפעל על גבי אנדרואיד 5.0 Lollipop ויגיע מובנה עם תוכנות אימולציה למשחקי Amiga ו-Commodore 64, כאשר המשווקים מציינים כי בהמשך צפויה השקתן של גרסאות יעודיות למכשיר של כמה מהמשחקים הפופלריים ביותר על גבי שתי הפלטפורמות.

סמארטפון ה-Commodore PET יהיה זמין לרכישה החל מסוף החודש באיטליה, צרפת, גרמניה ופולין בלבד במחיר 300 דולרים (כ-1140 שקלים) עבור גרסת ה-16GB ו-360 דולרים (כ-1370 שקלים) עבור גרסת ה-32GB.

השוואת מפרטים