כמה אייפונים ואייפדים מכרה אפל ברבעון השני של 2015?

מחר (ג', 21 ביולי, 2015) תפרסם אפל את תוצאותיה הכספיות עבור הרבעון שהסתיים ב-30 ביוני, אז תציג החברה את נתוני מכירות האייפונים, הטאבלטים ושאר מכשיריה, כאשר הפרט המעניין ביותר אותו עשויה להציג הינו נתון מכירות השעון החכם – Apple Watch.

בעוד אין ציפיה גדולה כי תחשוף אפל את נתוני המכירות של השעון החכם, הציפיות הנוגעות למכירות מכשירי האייפון מציגות המשך עליה משמעותית בהשוואה לנתונים שהציגה החברה ברבעון המקביל בשנת 2014. על-פי סקר האנליסטים של המגזין פורצ'ן, צפויה אפל לדווח על מכירות של קרוב ל-50 מיליון מכשירי אייפון ברבעון השני של השנה, ובכך להציג עליה של מעבר ל-40 אחוזים במכירות משנה לשנה.

הצצה לאחור

ברבעון השני לשנת 2014 מכרה אפל 35.2 מיליון יחידות ממכשירי האייפון, זאת טרם השיקה את מכשירי ה-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus. יש לציין כי לאורך השנים היה הרבעון השני של השנה החלש ביותר עבור אפל במכירות המכשירים, זאת ניתן לראות בבירור מן הגרף המצורף מטה, המציג את מכירות המכשירים לפי רבעון בשנתיים האחרונות.

הערכות האנליסטים הנוגעות למכירות מכשירי האייפון ברבעון האחרון נעות בין 56.28 מיליון יחידות ברף העליון ו-43.50 מיליון יחידות ברף התחתון, כאשר הממוצע עומד על 49.2 מיליון יחידות. מנתונים אלו ניתן להבין כי גם האנליסט השלילי ביותר בסקר צופה צמיחה במכירות משנה לשנה של כ-23%.

המשך ירידה במכירות האייפד

אין זה מפתיע לשמוע על המשך צפוי בירידה במכירות טאבלטי האייפד גם ברבעון השני של השנה. אפל ראתה ירידה בקטגורית הטאבלטים מזה חמישה רבעונים ברצף וללא כל מוצר חדש בתחום, לא צופים האנליסטים בסקר פורצ'ן שינוי במגמה גם ברבעון שהסתיים זה עתה.

ממוצע האנליסטים הנוגע למכירות מכשירי האייפד עומד על 10.7 מיליון יחידות. מדובר בירידה של קרוב ל-20% בהשוואה למכירות החברה בקטגוריה בשנה שעברה. האופטימיים ביותר בין האנליסטים מעריכים כי אפל תציג מכירות של 13 מיליון טאבלטים, נתון המהווה ירידה צנועה של כ-2% בהשוואה לנתון של 13.3 מיליון יחידות שהוצג ברבעון המקביל אשתקד.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות