טכנולוגיה חדשה תטמיע קוראי טביעות אצבע במסכי הסמארטפונים

קוראי טביעות האצבע הפכו לפופולריים במיוחד לאחרונה: מגוון חברות דוגמת אפל, סמסונג ווואווי הטמיעו אותם במכשיריהן על מנת לשפר את עוצמת האבטחה. אף היתרונות הרבים שבשימוש בטכנולוגיה, עדיין קיים בה חיסרון אחד גדול: היא דורשת את קיומו של כפתור בית או חיישן קריאה ייעודי, שני רכיבים שתופסים שטח נוסף במעטפת המכשיר.

חברת Sonovation פיתחה טכנולוגיה חדשה שמאפשרת להטמיע את קורא טביעות האצבע ישירות במסך הסמארטפון. הטכנולוגיה תומכת בזכוכית המגן Gorilla Glass מבית Corning, בה נעזרים רבים ממכשירי הסמארטפון הנמכרים כיום. החיישן המתקדם מסוגל לזהות את טביעת האצבע גם כשהאצבע רטובה, מלוכלכת או שומנית – יכולת חיונית שאינה זמינה כיום גם בחיישנים המתקדמים ביותר.

החיישן יוטמע בין הזכוכית לפאנל התצוגה כך שהוא קרוב ככל האפשר לפני השטח. החיישן החדשני יאלץ להיות שקוף לגמרי על מנת שלא להפריע לאלמנטים המוצגים על המסך. בנוסף, הוא צריך להיות דק מאוד, כדי שלא ליצור הבדלים בעובי המסך שעלולים לעוות את התצוגה.

בשלב זה, הטכנולוגיה רק הוכרזה, כך שיעבור עוד זמן רב עד שנראה אותה משולבת במגוון סמארטפונים, אם בכלל. הטכנולוגיה החדשה משתלבת נהדר עם תמיכתה של Android M בקוראי טביעות אצבע ולא מן הנמנע שבעוד מספר שנים קוראי טביעות אצבעות יהפכו לרכיב חובה בכל סמארטפון.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות