מיקרוסופט תשיק טלפונים מבוססי ווינדוס 10 עבור השוק הבינוני-נמוך

השבוע החלה מיקרוסופט להפיץ באופן רשמי את הגרסה האחרונה למערכת ההפעלה מבית ייצורה למחשבים נייחים וניידים – Windows 10, אך נראה כי אנו עוד רחוקים מהשקתה של Windows 10 Mobile, הגרסה של מערכת ההפעלה המתקדמת עבור מכשירים ניידים, הצפויה לראות אור בנובמבר 2015.

עם זאת, נראה כי מיקרוסופט לא עומדת במקום ומתכננת לחבור עם חברות Original Design Manufacturer – ODM על מנת לייצר מגוון מכשירי ווינדוס 10. חברות ODM מייצרות ומתכננות מוצרים על פי דרישות מסויימות של חברה צד-שלישי, מיקרוסופט לצורך העניין, ולאחר ייצורם עוברים לידיה של החברה שהזמינה אותם לצורך מיתוג מחדש.

הצצה לאחור

על פי הדיווח, גורמים בשרשרת אספקת הרכיבים בטיוואן מוסרים כי הם מצפים להזמנות רכיבים מיצרניות ODM שונות בסין ובטיוואן, על מנת שאלו יוכלו לייצר מכשירי ווינדוס 10 הפונים לשוק הנמוך והבינוני. את המכשירים שייוצרו ע"י יצרניות אלו, תשיק מיקרוסופט בשווקים מתפתחים כדוגמת הודו, סין, אמריקה הלטינית ועוד.

עוד נמסר כי מיקרוסופט תפנה ל-Spreadtrum הסינית ומדיה-טק הטיוואנית לצורך ייצור שבבים זולים עבור אותם מכשירים. דיווח זה מגיע ימים בודדים לאחר שענקית התוכנה פרסמה את רשימת דרישות החומרה עבור סמארטפונים המריצים ווינדוס 10, בהם הציגה מגמת ירידה לעומת הדרישות שהתבקשו בווינדוס 8/8.1 ולאחר שדווח כי תשיק סמארטפון במחיר הנמוך מ-300 שקלים.

מלבד זאת, מציין הדיווח כי מיקרוסופט תשיק את צמד מכשירי הדגל שלה, ה-Microsoft Lumia 950 ו-Lumia 950XL, במהלך תערוכת IFA, שתתרחש בברלין, גרמניה, בתאריכים 4-9 לספטמבר. ייתכן כי החברה תבחר בבמה זו כרלוונטית להשקת מכשירי שוק נמוך או בינוני גם כן.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות