תמונה: epSos .de / flickr

אם כל הפקקים: האפליקציות שיעזרו לכם להתמודד עם עבודות הרכבת הקלה

עבודות הקמת הרכבת הקלה יצאו לפועל ותושבי גוש דן עתידים להיכנס לשש שנים (במקרה הטוב) של עומסי תנועה כבדים שיגרמו לכל האזור להפוך לפקק אחד גדול. כמו תמיד, גם הפעם הטכנולוגיה באה להציל אותנו ברגעי משבר ומציעה פתרונות מועילים לשש השנים הרעות שמגיעות אלינו. בכתבה הבאה נרכז עבורכם את כל האפליקציות והשירותים שיסייעו לכם לצלוח את התקופה הזו בצורה טובה יותר.

Moovit

אז איך אנחנו אמורים להגיע בפועל מנקודה אחת לנקודה אחרת? בכל הראיונות השונים שהוענקו לכלי התקשורת בארץ, האחראים על הפרויקט הגרנדיוזי חזרו על מנטרה אחת – "תעבור להשתמש בתחבורה ציבורית". בכדי לוודא שאכן נצליח להשתמש בתחבורה ציבורית בהצלחה, עודכנה אפליקציית Moovit הישראלית, וכוללת כעת את כל השינויים והעדכונים שנובעים מתחילת הבנייה – החל מקווים ששינו את מסלולם ועד לתחנות אוטובוס שבוטלו.

מעבר לכך, Moovit אף תדאג לעדכן על כל שינוי שיתבצע בזמן אמת ובכך תציע תמיד את המסלול המעודכן ביותר. באפליקציה תוכלו לראות את האזורים בהם מתבצעות עבודות הבנייה וגם את החניונים המיוחדים שהוקצו לתושבים בעקבות עומסי התנועה הרבים שצפויים.

להורדת האפליקציה לאנדרואיד – לחצו כאן

להורדת האפליקציה ל-iOS –לחצו כאן

להורדת האפליקציה לWP – לחצו כאן

RideWIth

Waze-RideWith

רק לפני זמן קצר סיפרנו לכם על כך שגוגל, באמצעות אפליקציית Waze, החליטה לבצע כאן פיילוט ראשון בעולם ולהשיק את אפלקצית RideWIth לקהל הישראלי. RideWIth תסייע גם היא להילחם בפקקים האינסופיים באמצעות נסיעות משותפות בהם הנהגים יוכלו לצרף נוסע אחד נוסף המעוניין להגיע לאותו היעד. בדרך זו ניתן יהיה לצמצם באופן משמעותי את מספר הרכבים בכביש ולמנוע פקקים גדולים בשעות הבוקר והצהריים.

על שני הצדדים, הנהג והנוסע, להזין את פרטי הנסיעה (שעה רצויה ונקודת איסוף) והאלגוריתם של גוגל כבר ידאג ליצור את ההצלבות הטובות ביותר ולהתאים לכל נהג את הנוסע האידיאלי עבורו ולהפך. נכון לכתיבת שורות אלה השירות מיועד בעיקר לאלו שמתגוררים בתל אביב ועובדים באזור של רעננה או הרצליה, אך אנחנו מאמינים כי השירות יתרחב לערים נוספות. לצערנו, האפליקציה לא החלה לפעול באופן רשמי, אך התחלתן של עבודות הבנייה היא יריית פתיחה מעולה עבור שירות מסוג שכזה כך שיכול להיות שהיא תחל לפעול בימים הקרובים.

להורדת האפליקציה למכשירי אנדרואיד – לחצו כאן.

Uber & Gett

gett

אם אתם לא מסוגלים לחשוב על הרעיון של להשתמש בתחבורה ציבורית ונסיעה עם אדם זר לא בדיוק מדברת אליכם – כאן נכנסות לתמונה אפליקציית Gett (לשעבר Getaxi) ואפליקציית Uber. שני השירותים המוכרים מציעים שירותי הסעה בתשלום ומאפשרים להזמין ולשלם לנהג ישירות מהאפליקציה שלהן. שתיהן נהנות מפריסה רחבה של נהגים בכל אזור גוש דן כך שלא אמורה להיות בעיה להשיג נהג בימים הקרובים.

ואם כבר ב-Uber עסקינן, מנכ"ל הסניף הישראלי, יוני גרייפמן, ציין בפאנל הפותח של ועידת התשתיות שהתקיים בשבוע שעבר כי על פי דעתו "Uber יכולה להיות הפיתרון לפקקים שצפויים במרכז הארץ בעקבות העבודות על הרכבת הקלה. אנחנו יודעים שאחד הדברים שיצמצמו את מספר כלי הרכב על הכביש זה תחבורה שיתופית". עד כה, נתקלה Uber בקשיים רגולטורים שמנעו ממנה לאפשר לנהגים "רגילים" להציע שירותי נסיעות, אך בפאנל השתתף גם מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, שאמר כי במשרדו פועל צוות עבודה שבוחן כיצד להסדיר את הנושא ואת שינויי החקיקה הנדרשים.

הורדת Gett: אנדרואיד ו-iOS

הורדת Uber:  אנדרואיד, iOS ו-Windows Phone.

מכירים עוד אפליקציות או שירותים שיכולים לסייע? עדכנו אותנו בתגובות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות