גוגל הקימה את חברת Google Auto לצורך המשך פיתוח רכב ללא נהג

לאחר שהספיק לעלות על הכביש ולצערינו גם לקחת חלק במספר לא קטן של תאונות, ביניהן תאונה עם נפגעים, לאורך יותר ממיליון המיילים שנסע, ממשיך פרוייקט הרכב ללא נהג (Self Driving Car) של גוגל להתקדם. על פי The Guardian, לא לוקחת גוגל פרוייקט זה בקלות ראש והקימה לצורך המשך פיתוחו חברה עצמאית בשם Google Auto.

את הפרטים הללו מביא מגזין החדשות מתוך מסמכים רשמיים שהגיעו לידו. על פי הגארדיאן, הוקמה החברה העצמאית כבר בשנת 2011 תחת השם Google Auto, אך רק החל מהשנה שעברה קיבלה רישיון יצרנית רכבים בקליפורניה. מאז ועד היום, עומד בראש החברה כריס אורמסון, שטרם הקמתה עמד בראש חטיבת הרכב האוטונומי.

על פי הגרדיאן, העובדה שפרוייקט המכונית האוטונומית אינו רשום על שמה של גוגל, אלא על שמה של Google Auto, נועד, בין היתר, על מנת לסייע לחברה במקרים של תביעות שונות. למשל, באם תיתבע החברה לפיצויים בעקבות אחת מן התאונות שעברו או יעברו רכביה בעתיד, לא יעמדו נכסיה הרבים של גוגל בכל סיכון, אלא נכסיה והונה של חברת Google Auto בלבד. כיום, רשומים על שם החברה העצמאית 23 רכבי ה-Lexus האוטונומיים, אליהם צפויים להתווסף בקרוב רכבים נוספים.

אמנם לא ידוע מתי יופצו רכבי Google Auto באופן מסחרי, אך אין ספק כי היום הזה עוד רחוק.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים