פלאפון תשיק את רשת ה-LTE שלה במתכונת מלאה בימים הקרובים

חברת פלאפון יצאה היום (א’) בהודעה לפיה תאפשר ללקוחותיה גלישה ברשת הדור הרביעי במתכונת מלאה. מפלאפון נמסר כי רשת ה-LTE תופעל עבור כלל הלקוחות תוך מספר ימים, זאת לאחר שהוענק לחברה אישור משרד התקשורת לקבלת מלוא רוחב הפס בתדר 1800MHz.

בחודש ינואר האחרון זכתה חברת פלאפון בתדרים להם הייתה זקוקה לשם הנגשת רשת הדור הרביעי במלואה. לפלאפון שלוש רצועות 5MHz על גבי תדר 1800MHz, עבורן שילמה במכרז שנערך בתחילת השנה כ-100 מיליון שקלים.

הצצה לאחור

עם הודעתה על השקת רשת הדור הרביעי במלואה, מצליחה פלאפון להקדים את שתי מתחרותיה הותיקות: פרטנר וסלקום, אלו טרם יצאו בהודעות דומות, אולם צפויות לעשות זאת בקרוב.

שדרוג מערך האנטנות של פלאפון לרשת הדור הרביעי החל באפריל 2014, אז חתמה החברה על הסכם עם אריקסון על הסבת אתריה הקיימים לתמיכה בטכנולוגיית LTE Advanced, המספקת קצב הורדה מאקסימלי המגיע עד 300 מגה-ביט לשניה. אולם, רשת ה-LTE במתכונתה המלאה מציעה, על פי מכרז התדרים, מהירות גלישה מאקסימלית של עד 150 מגה-ביט לשניה בהורדה ועד 50 מגה-ביט לשניה בהעלאה ופועלת תחת רצועות תדרים של 20MHz, בעוד ברשותה של פלאפון 15MHz בלבד בשלב זה, כך שמהירות הגלישה המאקסימלית תגיע עד 112.5 מגה-ביט לשניה בהורדה ועד 37.5 מגה-ביט לשניה בהעלאה.

הרשתות של חברת פרטנר ו-HOT Mobile הן כיום היחידות המחזיקות רצועות 20MHz כיום, כך שלהן יתרון מסוים על פלאפון וסלקום, המחזיקות רצועות 15MHz בלבד. בחודש יוני האחרון הכפילה חברת פרטנר את רצועת התדרים שלה והחלה להציע ללקוחותיה גלישה מהירה יותר על גבי רצועת תדרים של 10MHz.

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון (קרדיט תמונה: יונתן בלום)
גיל שרון, מנכ”ל פלאפון (קרדיט תמונה: יונתן בלום)

בפלאפון מסייגים וטוענים כי בניגוד למתבצע ברשתות האחרות, בפלאפון לא יתבקשו המשתמשים לחלוק את רוחב הפס יחד עם מנויי GSM, מה שיעניק לחברה את יתרון המהירות עבור כל מנוי בודד.

דברי גיל שרון, מנכ”ל פלאפון:

היתרון המשמעותי של פלאפון בדור הרביעי הוא חווית גלישה איכותית ברמה שלא היתה עד כה בישראל. פלאפון תציע מעתה את רוחב הפס הגבוה ביותר פר מנוי בדור הרביעי, כאשר בניגוד לחברות אחרות, מנויי פלאפון לא יאלצו לחלוק את התדרים ברשת עם מנויי GSM, טכנולוגיה הפועלת אף היא בתדר 1800, או עם מפעילים אחרים שמשתפים פעולה איתם ורוכבים על הרשת שלהם. כתוצאה מכך יהנו מנוי פלאפון בדור הרביעי מחווית גלישה איכותית יותר ומהירה יותר, תוך צריכת תוכן ושירותים באופן מיידי.

השוואת מפרטים