תמונה: Pictures of Money / flickr

כסף נכנס: ריכוז כל הגיוסים הגדולים מהיממה האחרונה

שוק ההייטק הישראלי בוער בחודשים האחרונים ושוב ושוב אנו עדים לימים מרוכזים בהם אנחנו מקבלים מספר הודעות על גיוסים ורכישות בהיקפים גדולים מאוד. ביממה האחרונה הודיעו מספר לא מבוטל של חברות ישראלית על גיוסים של מיליוני דולרים ולצידן יצאו גם קרנות הון סיכון בהודעה על כך שגייסו כספים לקרן החדשה שהוקמה. בכתבה הבאה נרכז עבורכם את כל המידע על הגיוסים האחרונים.

הגיוס המשמעותי והגדול ביותר, 24 מליון דולר, שייך לחברת VATBox שחרטה על דגלה להפוך את העולם לקצת פחות בירוקרטי עבור תאגידים גדולים. VATBox מאפשרת לגופים גדולים לבצע באופן קל ופשוט תאומי מע"מ בינלאומיים ובכך לגרום לתהליך זה להיות קל, פשוט ואוטומטי יותר. מי שעמדה בראש הגיוס הסבב הנוכחי הייתה Viola private equity שאליה הצטרפו משקיעים פרטיים נוספים.

הגיוס הבא שייך לחברת Sol Chip, שגייסה 5 מליון דולר על מנת לפתח סוללה סולארית שתטרוף את הקלפים בתחום האנרגיה. הסוללה החדשה תאפשר למגוון מוצרים חדשים, בעיקר בתחום האינטרנט של הדברים (IoT), לקבל מקור אנרגיה יציב וחזק, כזה שיעניק להם משך פעולה ארוך יותר. אם לא די בכך, מדובר בפתרון ירוק וידידותי לסביבה שזול באופן משמעותי מהמתחרים בשוק. את הסבב הובילה קרן Dowell Propery Holdings Limited הסינית.

solchip

חברה נוספת שמגייסת 5 מליון דולר היא חברת הרובוטים XACT Robotics, המסייעת למנתחים לבצע פעולות מורכבות באמצעות רובוט מתקדם פרי פיתוחה. הרובוט של החברה מפצה על חוסר הדיוק של הרופאים האנושיים, ובשילוב של צילומים בזמן אמת מצליח הרובוט לקבל את ההחלטה הנכונה בנוגע לאופן ביצוע התהליך הרפואי. מי שאחראית על החלק הארי של הגיוס היא MEDX Ventures Group אליה הצטרפו משקיעים נוספים מכל העולם.

בעוד שאנחנו רגילים לשמוע על סטארטאפים שמגייסים כסף, ביממה האחרונה זכינו לשמוע גם על 2 קרנות שיגיסו כל אחת 60 מליון דולר. הראשונה היא קרן First Time, וכפי שניתן להבין משמה, משקיעה בעיקר בחברות שנמצאות בתחילת דרכן. הקרן פונה בעיקר לחברות בתחום המדיה והאינטרנט ומציעה השקעה ראשונית בסדר גודל של עד 2 מליון דולר.

הקרן השנייה היא קרן "קיינן ישראל" שתהווה שלוחה של הקרן הבינלואמית כאן בישראל. הקרן, בהובלתו של שי יזהר, תשקיע בחברות בתחום האינטרנט, מובייל ועוד. בדיוק כמו בקרן First Time, גם הקרן של קיינן מחפשת סטארטאפים בתחילת דרכם ועתידה להשקיע סכום כולל של 60 מליון דולר בחברות השונות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות