הוכרזו: Snapdragon 412 ו-Snapdragon 212 – שינויים מינוריים לשוק הנמוך

| יום רביעי, 12 באוגוסט 2015, 11:28 | חומרה

יצרנית השבבים המובילה קוואלקום מכריזה על שתי ערכות שבבים חדשות המיועדות עבור השוק הנמוך. הערכות, שעונות לשמות Snapdragon 212 ו-Snapdragon 412, מציעות מספר שינויים מינוריים על פני קודמותיהן, ה-Snapdragon 210 וה-Snapdragon 410 בהתאמה.

הראשונה בתור היא ה-Snapdragon 412. היא מציעה שמונה ליבות חסכוניות בחשמל מסוג A53 הפועמות בתדר 1.4 גיגה-הרץ (לעומת 1.2 גיגה-הרץ בערכה הקודמת). לצד הליבות הראשיות תפעם ליבה גרפית מסוג Adreno 306 התומכת במסכים ברזולוציית Full HD. בנוסף מציעה הערכה טכנולוגיית טעינה מהירה מסוג Quick Charge 2.0, תמיכה במצלמות אחוריות ברזולוציה של עד 13 מגה-פיקסל וברשת הדור הרביעי (LTE) קטגוריה 4 במהירות של עד 150 מגה-ביט לשנייה.

הערכה השנייה שהוכרזה היא ה-Snapdragon 212, שמיועדת עבור המכשירים הזולים ביותר. היא מציעה ארבע ליבות חסכוניות מסוג A7 הפועמות במהירות שעון של 1.3 גיגה-הרץ (לעומת 1.1 גיגה-הרץ בערכה הקודמת). הליבה הגרפית הפועמת לצד הליבות הראשית היא ה-Adreno 304, והיא מציעה תמיכה במסכים ברזולוצייה של עד HD בלבד – זאת על אף שהיא תומכת בניגון תכני וידאו ברזולוציית Full HD. רזולוציית המצלמה המקסימלית עומדת על 8 מגה-פיקסל, וקיימת תמיכה זהה ברשת הדור הרביעי לזו של ה-Snapdragon 412.

שתי הערכות החדשות ייוצרו בתהליך ייצור מיושן בגודל 28 ננו-מטר, זאת ככל הנראה על מנת לחסוך בעלויות. על אף שליטתה הכמעט מוחלטת בשוק הגבוה, קוואלקום נעדרת כמעט לגמרי מן השוק הנמוך – שם יריבתה MediaTek פורחת עם מגוון ערכות שבבים מוזלות ואטרקטיביות ליצרניות המכשירים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות