הוכרז: Samsung Galaxy S6 Edge Plus – עם מסך 5.7 אינץ’ בעל שוליים קמורים ותפריטי Edge חדשים

Galaxy S6 Edge Plus

הערב (ה’), באירוע חגיגי שנערך בניו-יורק, הכריזה סמסונג על מכשיר פאבלט הדגל שלה, Galaxy Note 5, ולצידו הציגה דגם נוסף – Galaxy S6 Edge Plus, אשר תופס את מקומו של ה-Galaxy Note Edge שהוצג לראשונה בשנה שעברה ומתחקה אחר עיצובו של סמארטפון הדגל בעל שולי המסך הקמורים, Galaxy S6 Edge.

קווי העיצוב של ה-Galaxy S6 Edge Plus מזכירים, כאמור, את אלו של ה-S6 Edge, אך כיאה למכשיר פאבלט, מציג המכשיר מבנה ומסך גדולים באופן משמעותי. מדובר במסך בגודל 5.7 אינץ’ בעל רזולוציית תצוגה Quad HD, זו מציעה פריסת פיקסלים של 2560×1440. באחד משולי המסך הקמורים, על פי בחירת המשתמש, יוצגו קיצורי דרך למספר אנשי קשר נבחרים, כאשר אפשרות חדשה שמוסיפה כעת סמסונג, תאפשר מעבר לתפריט נוסף בהחלקת אצבע, זה יציג מבחר קיצורי דרך לאפליקציות המותקנות על המכשיר על-פי בחירת המשתמש.

מפרטו של ה-S6 Edge Plus כולל מעבד 64bit מתומן ליבות המורכב משמונה ליבות, ארבע הן ליבות מסוג Cortex-A57 בתדר 2.1Ghz עבור הפעולות הכבדות במכשיר וארבע ליבות נוספות מסוג Cortex-A53 בתדר 1.5Ghz עבור פעולות כבדות פחות. המעבד המשולב בפאבלט הינו ה-Exynos 7420 וכולל גם את המאיץ הגרפי Mali-T760 MP8. עוד ניתן למצוא במפרטו של המכשיר גם זיכרון 4GB RAM, נפח אחסון בגודל 32GB או 64GB ללא אפשרות הרחבה, סוללת 3000mAh המאפשרת טעינה מהירה ותמיכה בבלוטות’ 4.2, ברשת הדור הרביעי וב-WiFi מתקן 802.11ac.

מערך המצלמות במכשיר כולל מצלמת 16 מגה-פיקסל ראשית, המאפשרת לצלם קטעי וידאו באיכות 2160p ב-30 פריימים לשניה, כאשר מצלמת הסלפי מספקת חיישן 5 מגה-פיקסל עם אפשרות הסלפי הפנורמי המוכרת ממכשיריה הקודמים של החברה.

מערכת ההפעלה המגיעה עם המכשיר הינה אנדרואיד בגרסת Lollipop 5.1, אותה עוטף ממשק המשתמש TouchWiz בגרסתו האחרונה. בשונה ממכשיר ה-Note Edge שהוצג בשנה שעברה, לא כולל ה-S6 Edge Plus את עט הסטיילוס, ועל כך מעיד יותר מהכל השם שבחרה סמסונג עבור המכשיר, תוך שיוכו לסדרת ה-Galaxy S ולא לסדרת ה-Note.

תוסף מעניין שתמכור סמסונג לצד ה-S6 Edge Plus הינו מקלדת פיזית, המתלבשת על המכשיר כתוסף חיצוני ומאפשרת להקליד עימה ללא שימוש ישיר במסך המגע.

Samsung-Galaxy-S6-Edge-Plus-keyboard

המכשיר יושק בהמשך החודש ברחבי העולם וצפוי להגיע לישראל לקראת סוף ספטמבר.

השוואת מפרטים