הדברים שחידשה סמסונג ב-Galaxy Note 5 לעומת דגם ה-Note 4

| יום שישי, 14 באוגוסט 2015, 11:57 | סלולר

הפתעות הן כבר לא דבר של מה בכך בעולם הסמארטפונים וכך קורה שקולות רבים נשמעים כנגד המיעוט בחידושים במכשירים החדשים עליהן מכריזות היצרניות השונות. בין אם מדובר בחומרה, בעיצוב או במחיר, כולנו שואפים לבשורה חדשה ומפתיעה, ועל כך מעידים יותר ויותר מכשירים שמקורם בסין, המציעים חידוש שעיקרו במחיר.

אמש (ה', 13.8.15) הכריזה סמסונג על מכשיר פאבלט הדגל שלה, אותו סמארטפון שהצליח לתפוס נקודה חמה בליבם של רבים לאורך השנים, אותו אחד שניתן לייחס לו את מהפכת המסכים הגדולים ואחד השייך לסדרת המכשירים השניה בהצלחתה (במכירות) של ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית – Galaxy Note 5.

קולות רבים נשמעו כנגד החברה בשל המיעוט בחידושים, אותם נמנה בהמשך, כאשר קולותיהם של אוהדי הסדרה התעמעמו מעט מנגד. כדי להבין אילו שינויים ביצעה סמסונג בין דגמי ה-Galaxy Note משנה לשנה, נדרשת יותר מהצצה בנתוני המפרט הטכני היבשים ועל כן בחרנו במספר אלמנטים שונים במכשיר והדגשנו את השינויים שהתבצעו בין ה-Note 4 ל-Note 5.

מה חדש ב-Note 5 בהשוואה ל-Note 4?

קצת פחות משנה עברה מאז הכריזה סמסונג על ה-Galaxy Note 4 והלך הרוח השתנה. מי שזוכר את ההשקה של הדגם הקודם בסדרה, זוכר לבטח כי מדובר היה במכשיר הראשון של החברה שהציג את מסך ה-Quad HD. אף שמדובר בסדרה הממוצבת במכירות מתחת לדגמי הדגל של החברה – Galaxy S, הקדימה סמסונג ושילבה את המסך החדש בסדרת ה-Note, בין אם כדי להקדים את המתחרות ובין אם כדי להעלות את מיצובה של סדרת הפאבלטים.

Note-5-vs-Note-4

המסך

עם ה-Galaxy Note 5 לא הובחנו שינויים מהותיים במסך עצמו, כאשר מדובר בתצוגת 5.7 אינץ' מסוג Super AMOLED ברזולוציית Quad HD. החלק שמהווה את השינוי בצד המסך הוא דווקא בעיצוב שלו – בסמסונג הצליחו לצמצם באופן משמעותי את שולי המכשיר, כך שחלקו הקדמי שם דגש גדול יותר על הדבר המהותי ביותר בנוט 5 – המסך.

המעבד והזיכרון

Galaxy-Note-5-300px-stylusבצד החומרה ביצעה סמסונג מספר שדרוגים גדולים. המעבד במכשיר החדש הינו בעל שמונה ליבות ומחליף את המעבד מרובע הליבות שהוצע בשנה שעברה כחלק מחבילת ה-Snapdragon 805 של קוואלקום (או ה-Exynos 5433). סמסונג עברה לשילוב שבבי המעבד מבית בלבד ובחרה ב-Exynos Octa 7420 מתומן הליבות.

יש לציין כי המעבר לערכת השבבים החדשה של סמסונג כולל גם מעבר משמעותי בין תהליכי הייצור שלו. ה-Exynos 7420 משתמש בתהליך ייצור 14 ננומטר, לעומת תהליך הייצור של 28 ננומטר (קוואלקום) ו-20 ננומטר (סמסונג), דבר התורם לירידה בצריכת החשמל ומאפשר לסמסונג לשמור על חיי הסוללה בזמן העליה בביצועים והקטנת מימדי המכשיר, הגוררים גם את הקטנת הסוללה מ-3220mAh בנוט 4 ל-3000mAh בנוט 5.

שילובה של ה-Exynos 7420 איפשרה לסמסונג לשלב בפעם הראשונה רכיב זיכרון מהיר מסוג LPDDR4 בעל נפח 4GB RAM, כאשר ה-Note 4 בשנה שעברה הציג רכיב זיכרון מסוג LPDDR3 בנפח 3GB RAM.

השוואת מפרטים: Note 5 מול Note 4

שינוי נוסף שמתבצע בצד הזיכרון הינו נפח זיכרון האחסון. סמסונג מוותרת על גרסת ה-16GB וקופצת להצעה מינימלית של 32GB בדגם ה-Note 5. שבב הזיכרון החדש מאפשר קריאה וכתיבה מהירה יותר באופן משמעותי מאשר מה שהציע שבב ה-eMMC 5.0 שהוצג עם ה-Note 4 בשנה הקודמת, זאת על ידי שילוב שבבי ה-UFS 2.0 בדגם החדש. מדובר בקפיצה של יותר מפי 2 במהירות עיבוד הקריאה והכתיבה. עם זאת, מבטלת סמסונג את האפשרות להרחיב את הזיכרון באמצעות כרטיס חיצוני, דבר העשוי לפגוע באופן השימוש של רבים שהשתמשו בזכרונות MicroSD לאורך השנים ככלי עזר לאחסון קבצים.

הסוללה

קיבולת הסוללה הצטמצמה משנה לשנה וכעת מציע ה-Galaxy Note 5 סוללת 3000mAh, לעומת סוללת ה-3220mAh שהוצעה עם דגם ה-Galaxy Note 4. כאמור, שינויי החומרה שביצעה סמסונג במקומות אחרים במכשיר הם אלו שיאפשרו לו לצרוך פחות חשמל בזמן העבודה, כך שהקטנת הסוללה לא מתפרשת לירידה בחיי הסוללה הכלליים.

לפי הצהרתה של סמסונג, זמן הטעינה המהירה השתפר בין שני הדגמים, כאשר ה-Note 5 יבקש מכם עד 90 דקות לשם הטענה מלאה של המכשיר, בעוד ה-Note 4 ידרוש 99 דקות. שינוי נוסף הוא שילובו האפשרות לטעינה אלחוטית במכשיר עצמו, מה שיאפשר הטענה מהירה תוך 120 דקות באופן אלחוטי באמצעות מטענים התומכים ב-WPC או PMA.

המצלמות

Galaxy-Note-5-camera

מצלמת הסלפי היא כנראה הזוכה הגדולה במעבר בין הנוט 4 לנוט 5. סמסונג שילבה חיישן 5 מגה-פיקסל במצלמת הסלפי של הדגם החדש, זו מציעה, לראשונה, תמיכה ב-HDR אוטומטי, כאשר מפתח הצמצם נותר בעינו על F/1.9, מה שייאפשר צילום טוב למדי בתנאי תאורה נמוכים.

במצלמה הראשית בעלת חיישן ה-16 מגה-פיקסל של ה-Note 5 הוסיפה סמסוג מנגנון ייצוב וידאו דיגיטלי, זאת בנוסף למייצב התמונה האופטי שהיה קיים גם בדגם הקודם בסדרה. שינוי נוסף, לדברי החברה, הוא בשיפור מהירות פתיחת אפליקציית המצלמה, זו נמדדת כעת ב-0.6 שניות לעומת 1.1 שניות בדגם ה-Note 4.

גלישה באינטרנט

מודם ה-LTE הוא חלק חשוב למדי בכל מכשיר נייד, אולם השדרוג בין סוגי המודמים לא בהכרח ישפיע על מהירות הגלישה. ב-Galaxy Note 5 שילבה סמסונג רכיב מודם LTE התומך בקטגוריה 9, המאפשרת מהירות הורדה של כ-450 מגה-ביט לשניה (אם כי בחברה ציינו שבחלק מהדגמים עדיין יעשו שימוש בקטגוריה 6). הגלקסי נוט 4, לעומת זאת, עשה שימוש ברכיב התומך בקטגוריה 6 בלבד, זו מציעה מהירות הורדה מאקסימלית של כ-300 מגה-ביט לשניה.

המהירות כנראה לא תשנה לכם יותר מידי, שהרי בשלב זה תומכות הרשתות בישראל ברוחב פס של 15-20MHz ומאפשרות גלישה במהירות מאקסימלית של כ-150 מגה-ביט לשניה (קטגוריה 4).

מבנה ועיצוב

Galaxy-Note-5-Design

העיצוב תפס חלק משמעותי עבור סמסונג ובשנה האחרונה החלה החברה לשלב חומרים חדשים (מתכת) במכשיר, תוך שילוב עיצובים שונים מבעבר. ה-Note 5 זונח את עיצוב הפלסטיק עם מסגרת המתכת הדקיקה וגב דמוי העור ששולבו ב-Note 4 ועובר לעיצוב שכולו זכוכית ומתכת. תוכלו למצוא קימור בגב המכשיר המזכיר את זה של סדרת ה-Galaxy S6 Edge ושולי מסך דקיקים בקדמת המכשיר, המקנים תחושה שכל חלקו הקדמי הוא פשוט מסך.

מימדי המכשיר גם הם מצטמצמים. דגם הנוט 5 מציג מבנה דקיק של 7.6 מ"מ בלבד, זאת לעומת 8.5 מ"מ שהציג הדגם הקודם בסדרה. שאר המימדים מצטמצמים גם כן ומציעים יחס רוחב-גובה של 76.1×153.2 מ"מ בנוט 5 לעומת 78.6×153.5 מ"מ בנוט 4. המשקל גם הוא קטן ומסתכם ב-171 גרם לעומת 176 גרם.

ממשק משתמש ועט הסטיילוס

Galaxy-Note-5-stylus

עוד בחודש מרץ, עם ההכרזה על ה-Galaxy S6, הציגה סמסונג צמצום משמעותי לנפח ממשק המשתמש ומערכת ההפעלה, זאת דרך צמצום כמות האפליקציות המותקנות באופן מובנה במכשיר. ה-TouchWiz החדש מגיע כעת גם ל-Galaxy Note 5 ומביא עמו גם כמה שיפורים לממשק העבודה עם עט הסטיילוס, אשר כעת ניתן לשליפה פשוטה על ידי לחיצה (במקום משיכה).

[interaction id="55cd988a8768712c75b29e00"]
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות