גאדג’טי מסקר: Logitech MX Master – אפשר לעשות הר מעכבר

| יום ראשון, 30 באוגוסט 2015, 13:30 | גאדג'טי מסקר, מחשבים

בחודש אפריל האחרון השיקה יצרנית הציוד ההיקפי לוג’יטק את MX Master, עכבר אלחוטי מרהיב ביופיו המיועד למשתמשים הזקוקים לביצועים גבוהים, לתנועות מדויקות ככל הניתן, ולהתאמה אישית גבוהה, או בקיצור – “למאסטרים בתחומם”. קיבלנו את העכבר החדש באדיבות רשת “באג”, והרי לפניכם סיכום מילתה האחרונה של המאסטרית בתחומה בקטגוריית העכברים.

אין ספק, לפחות מבחינה חיצונית, לא יהיה קשה במיוחד להשוות את Logitech MX Master לרכב מנהלים יוקרתי. הוא גדול, סולידי ובעל מראה מפואר ששמור בדרך כלל למוצרים היותר יקרים בקטגוריה. העכבר עשוי פלסטיק קשיח בצבעי שחור ונחושת ובעל מרקם שמעניק למשתמש אחיזה יציבה, נוחה ומאד נעימה בכף היד.

על אף המראה הייחודי של המוצר, לוג’יטק לא שינתה כאן סדרי עולם. ל-MX Master שני כפתורים סטנדרטיים, וביניהם גלגלת המסוגלת לפעול בשני מצבים. במצב הרגיל תתפקד הגלגלת כמו בכל עכבר אחר ותאפשר גלילה איטית ומבוקרת, בעוד במצב המהיר תוכל הגלגלת להסתובב למשך שניות ארוכות ולהציע גלילה מהירה במיוחד. החלפה בין המצבים תתבצע באמצעות כפתור הממוקם מתחת לגלגלת.

logitech-MX-Master-topגלגלת נוספת ממוקמת בצידו השמאלי של העכבר, היכן שממוקם גם לחצן אגודל שאת תפקידו תוכלו לקבוע באמצעות תוכנת הדרייבר שזמינה להורדה דרך אתר החברה. הגלגלת הזו תסייע בביצוע גלילה אופקית, אם כי מעטות הן הפעמים שמצאתי עצמי משתמש בה. בסמוך לגלגלת ישנם גם שני לחצנים קטנים (שלקח לי בערך יומיים עד שהבחנתי בהם) המשמשים לניווט קדימה ואחורה בדפדפן.

ועדיין, לא הכל מושלם בצד העיצוב: כפי שצוין כבר קודם, מדובר בעכבר די גדול וייתכן שהוא פחות יתאים לאנשים בעלי כף יד קטנה יחסית. כמו כן, אם אתם מעדיפים להשתמש במשטח לעכבר, תצטרכו ככל הנראה למצוא אחד גדול פי שניים מהסטנדרט. נציין בנוסף שהעכבר איננו סימטרי ובשל כך הוא גם לא מותאם כלל לשימוש באמצעות היד השמאלית.

טובים השלושה מן האחד

את Logitech MX Master ניתן לחבר למחשב (או לטאבלט מבוסס חלונות) בשתי דרכים. דרך אחת היא שימוש בדונגל USB זעיר המצורף לאריזה, כאשר 6.6 מ”מ יהיה עוביו שיבלוט החוצה לאחר החיבור למחשב. דרך אחרת היא שימוש בטכנולוגיית Bluetooth Smart בה תומך העכבר, אך שימו לב: התממשקות בדרך זו תתאפשר רק באמצעות Windows 8 ומעלה או Mac OS X 10.10 ומעלה.

עכבר הדגל של חברת Logitech מסוגל להתממשק עם שלושה מחשבים במקביל. לאחר הגדרתו הראשונית של העכבר בכל אחד מן המחשבים, פעולה מאד פשוטה לכשעצמה, כל שתצטרכו לעשות כדי לעבור לשליטה במחשב אחר הוא ללחוץ על הבורר שבתחתית ולהמתין כ-5 שניות עד להתייצבות הנורה שמצביעה על תקשורת מוצלחת בין שני ההתקנים.

logitech-MX-Master-bottom

השימוש שלי עם העכבר של לוג’יטק נעשה על מחשב ”Apple iMac 27 בעל תצוגת Retina ובחיבור דרך USB. למרבה הצער, הצלחתי להרגיש בכמה מקרים של קצר בתקשורת בין ההתקנים, ובעיקר לאחר מצב שינה של המחשב, אז לקח לעכבר יותר מ-10 שניות לחזור לעצמו. התקלה המוזרה אילצה אותי לתור אחר מחשב מבוסס Windows ולבצע בדיקה שכזו גם עליו, אך גם שם הורגשה יקיצתו המאוחרת של העכבר ממצב שינה.

ביצועים גבוהים בכל מקום

למאסטר של לוג’יטק סוללה נטענת שלטענת החברה מסוגלת לספק 240 שעות עבודה לאחר טעינה מלאה. כלומר, אם אופי השימוש שלכם במחשב עומד על כ-6 שעות עבודה ביום, תספיק הסוללה לכ-40 ימים. טעינת הסוללה מתבצעת באמצעות כבל microUSB המצורף לאריזה, אף שתוכלו להשתמש גם בזה שמטעין את הסמארטפון שלכם. עוד טוענים בחברה שטעינה הנמשכת 4 דקות יכולה לספק 6 שעות של עבודה.

מעבר לאורך החיים המרשים של העכבר, מתגאה החברה גם בטכנולוגיית Darkfield Laser Tracking החדשה שלה, זו מאפשרת שימוש מלא וכיוון מדויק להפליא גם על משטחי זכוכית שקופים וחצי שקופים (בהנחה שעוביים 4 מ”מ לפחות). את הטענה הזו בדקתי על שולחן זכוכית חצי שקופה בגימור שחור, ואכן לא שמתי לב לפערים בהשוואה לשימוש על משטח העכבר או על שולחן עץ.

logitech-MX-Master-top2

למען ביצועים אופטימליים, ממליצה החברה להתקין את תוכנת הדרייבר Logitech Options. אני, כמי שנוהג להתעלם בדרך כלל מהמלצות ברירת המחדל של היצרניות, בחרתי שלא להתקין את הדרייבר, אך עד מהרה התבשרתי שלא ניתן יהיה להמשיך כך. יכולותיו המגוונות של העכבר, לרבות הגלילה המהירה עד מאד, מחייבות התאמה מיוחדת של התוכנה, ופרט לכך שהיא מציעה שלל יכולות התאמה אישית, בלעדיה אתם עלולים להיתקל בתופעות מוזרות.

לא רק יפה

יתרונות:
+ עיצוב ארגונומי מרהיב
+ יכולת עבודה על כל משטח
+ שלל יכולות התאמה אישית
חסרונות:
– לא מתאים לשימוש ביד שמאל
– יקיצה מאוחרת ממצב שינה

Logitech MX Master, עכבר הדגל של יצרנית הציוד ההיקפי השוויצרית, ממותג ככזה המיועד למנהלים וכן למשתמשי קצה שלא מתפשרים על ביצועים. קשה שלא להתרשם מהמראה היוקרתי שלו ומנוכחותו הכוחנית על השולחן. ואכן, גם בעת השימוש מורגש שמדובר במוצר איכותי שבא לעבוד, ולא רק להותיר אחריו רושם לאחר הצלחתם של קודמיו בסדרת הדגל של החברה.

מעט חבל שבחברה לא הגדילו לעשות ולא התאימו את העכבר למשתמשים שמאליים, אך מי שיבחר לשלם 499 שקלים ולרכוש לעצמו את מוצר הדגל של לוג’יטק בקטגוריית העכברים בהחלט יתרשם לטובה, וספק אם מוכן יהיה לחזור אחורה.

logitech-MX-Master-box

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות