אפליקציית Bing מציעה כבר עכשיו פיצ’ר משמעותי מאנדרואיד מרשמלו

באירוע המפתחים האחרון שלה הציגה גוגל מספר יכולות חדשות אותן היא צפויה להכניס לשירות ה-Google Now בגרסת אנדרואיד מרשמלו. אחת מהיכולות המרשימות ביותר הייתה “Now on Tap“, אשר בלחיצת כפתור הציגה בפני המשתמש מידע ממוקד על מילים שהופיעו על המסך וזאת מבלי לצאת מהאפליקציה ומתוך הבנה עצמאית של התוכן הרלוונטי. כעת, נראה שמיקרוסופט הצליחה לעקוף את גוגל, כאשר בעדכון האחרון של אפליקציית Bing חשפה יכולת זהה לחלוטין.

את השירות החדש ניתן להפעיל בדיוק כפי שמפעילים כיום את Google Now וזאת באמצעות לחיצה ארוכה על כפתור הבית. נזכיר כי זאת לא הפעם הראשונה בה מיקרוסופט נוגעת בנקודה רגישה זו, כאשר לפני שבועות בודדים דיווחנו כי הגרסה הבאה של קורנטה תוכל לעשות זאת גם כן. לאחר ביצוע פעולה זו, תופיע חלונית קטנה שתציג מידע על כל המילים הרלוונטיות שהופיעו באותו המסך ובכך תאפשר לקבל מידע נוסף מבלי לצאת מהאפליקציה.

חשוב להדגיש כי השירות החדש רץ על גבי המסך עצמו, מה שאומר שהוא ניתן להפעלה מכל אפליקציה – בין אם זה בדפדפן כרום או באפליקציית פייסבוק. יתרה מכך, המפתחים לא צריכים להוסיף שורת קוד אחת כדי לגרום לשירות החדש לעבוד גם אצלם.

היכולת החדשה עובדת, ואף עובדת מצוין. לאחר הלחיצה העמוד כולו נסרק בשבריר שנייה ואז מוצגות מספר תוצאות (בדרך כלל עד שלוש) כאשר כולן רלוונטיות לתוכן שהוצג בעמוד. אם המשתמש רוצה לקבל מידע נוסף על תוצאה מסוימת, כל שעליו לעשות הוא ללחוץ עליה ואז החלונית תגדל ותציג בפניו פרטים נוספים. כמובן שמנקודה זו ניתן לקבל מידע נוסף ולגשת לעמוד הויקפידה המתאים, חשבון הטוויטר וכו’.

פתוח לכולם

מיקרוסופט אף הודיעה כי תאפשר למפתחים לעשות שימוש ביכולות אלו ולהטמיע אותן באפליקציות שלהם באמצעות API שהיא מתכוונת לשחרר. באופן זה, כל מפתח יוכל לעשות שימוש בתצורה הגרפית ובמידע העצום ששמור במנוע החיפוש Bing ובכך להציג מידע עשיר ומגוון יותר ישירות באפליקציה.

השירות זמין כעת לאנדרואיד, ובמיקרוסופט מציינים כי בקרוב הוא גם יגיע ל-Windows 10 בגרסת המובייל והדסקטופ. כמו כן, מיקרוסופט מחפשת דרכים להביא את השירות החדש גם למכשירים המריצים את מערכת ההפעלה iOS.

להורדת האפליקציה – לחצו כאן.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים