הדגמת טכנולוגיות של אינטל בתחום הספורט (קרדיט תמונה: יח"צ אינטל)

הדגמת טכנולוגיות של אינטל בתחום הספורט (קרדיט תמונה: יח"צ אינטל)

מעבד לכל דורש: אינטל וקוואלקום מחפשות את מקור ההכנסה הבא

| יום שני, 24 באוגוסט 2015, 21:23 | חומרה, כלכלי

מכירות ה-PC יורדות בעקביות כבר שנים וקצה צמיחת מכירות הסמארטפונים גם הוא כבר נראה באופק. לתרחיש זה מתכוננות כבר עתה יצרניות השבבים ומכינות את קווי הייצור להסתער על כל מכשיר אלקטרוני שדורש מעבד.

מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ', הכריז בפורום המפתחים של אינטל שהתקיים בשבוע שעבר (שם הושקה תוכנית חדשה למפתחי חיישניי ה-RealSense) שמעתה הוא חותר לכך שהשבבים של אינטל יהיו פשוטו כמשמעו "בכל מקום". מיצג הפתיחה המחיש את החזון: פעלול אופני BMX שבמושב והידיות שלהם שולבו מעבדי Curie החדשים של החברה. המעבדים סיפקו מידע על האופניים בכל נקודת זמן בפעלול: זוית הרמה לקפיצה, זמן ריחוף באויר, גובה, רמת הלחץ בנחיתה ועוד.

החזון מגיע מתחום אינטרנט של הדברים (IoT) וקרזניץ' רוצה שמעבדי אינטל יגיעו לכל ענף ספורט "גם למועדון הגולף". תחום המחשוב הלביש שבו השקיעה אינטל רבות בשנה האחרונה (רכשה את יצרנית השעונים החכמים Basis וחברה שבנתה משקפיים חכמים לספורט Recon Instruments) משתלב יפה בחזון זה.

מכוונת גבוה

גם המתחרה של אינטל, קוואלקום, מתכוננת ומכוונת לתחום שצומח וצפוי לצמוח מהר מאוד בשנים הבאות: רחפנים. כיום הרחפנים המקצועיים, בעיקר אלו שמיועדים לצילום, כוללים כמה מעבדים: לניווט, תקשורת וצילום. "מעבד Snapdragon 800 אחד שלנו יכול לעשות את כל זה", התגאה סגן נשיא בכיר בחברה, ראג' טאלורי. המעבדים הזולים יחסית מהסדרות הישנות יכולים לחסוך חלק ניכר מעלות הייצור של רחפן צילום טוב.

קוואלקום תכריז על התאמות פיתוח בתחום זה בחודש הבא, אך דווח כי כבר נפגשה עם כמה מראשי יצרניות הרחפנים הגדולות וסיפקה להם דוגמאות של מערכות שבבים למוצרים שלהם. לדברי סגן הנשיא, שבב מסדרת הדגל  Snapdragon 820 יכול לספק יכולות מתקדמות יותר של הימנעות מהתנגשות ותיחום הרחפן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות