קוואלקום חושפת את מעבד הנתונים הדיגיטלי של ה-Snapdragon 820

| יום שלישי, 25 באוגוסט 2015, 15:03 | חומרה, סלולר

לאחר שחשפה את הליבה הגרפית ושבב עיבוד התמונה של ה-Snapdragon 820, ממשיכה יצרנית השבבים קוואלקום וחושפת את מעבד הנתונים הדיגיטלי של ערכת הדגל הבאה שלה. מעבד הנתונים (DSP) החדש עונה לשם Hexagon 680 ומציע מגוון יתרונות משמעותיים על פני הדורות הקודמים.

מעבד הנתונים הדיגיטלי הוא אחד החלקים החשובים ביותר בערכת השבבים. הוא מהווה גשר בין יחידות עיבוד קוד מוטמעות (Embedded) שמסוגלות לבצע משימה אחת בלבד ביעילות רבה לבין ליבות העיבוד המרכזיות, שמסוגלות לבצע מגוון רחב מאוד של משימות אך ביעילות פחותה. ה-DSP מסוגל לבצע מגוון מצומצם יחסית של משימות ביעילות די גבוהה, אך הוא עדיין מציע מידה מסויימת של דינמיות ויכולת התאמה לביצוע משימות שונות.

בין המשימות הרגילות אותן מבצע ה-DSP נמצאות הפחתת רעשי תמונה, מיזוג תמונות HDR וצילום וידאו HDR. בשנים האחרונות התווספו מספר שימושים מתקדמים ולא שגרתיים בתחום עיבוד התמונה: מציאות מדומה, מציאות רבודה, זיהוי פנים, ראייה ממוחשבת ועוד. ה-Hexagon 680 מסוגל לעבד וידאו ברזולוציית Ultra HD ופרץ של צילומי סטילס ברזולוציה של עד 20 מגה-פיקסל.

שיפור איכות וידאו באמצעות ה-Hexagon 680 של קוואלקום

שיפור תאורה בוידאו באמצעות ה-Hexagon 680 (תמונה: קוואלקום)

שבב עיבוד הנתונים הדיגיטלי החדש מציע ביצועי עיבוד טובים עד פי שלושה משל CPU תוך שימוש בכמות קטנה עד פי 18 של חשמל. בנוסף, מכיוון שהוא מסוגל לפעול במנותק מיחידת העיבוד המרכזית, מסוגל ה-DSP החדש לשרת גם יישומים הפועלים תמידית, כגון ניטור צעדים ואוריינטציה, זיהוי מילת הפעלה ועוד. במקרים בהם מעורבים אלגוריתמים מתקדמים, ה-Hexagon מסוגל להיות אפילו יעיל יותר מיחידות עיבוד  ייעודיות (MCU).

אף היעילות הרבה שמציע שבב עיבוד הנתונים הדיגיטלי, יחידות עיבוד קוד ייעודית עדיין מספקות יעילות גבוהה יותר. לטענת קוואלקום, היא נמנעת להטמיע יחידות עיבוד שכאלו עבור עיבוד תמונה מכיוון שהאלגוריתמים משתנים ומשתפרים כל הזמן, ורק ה-DSP מכיל את הדינמיות הדרושה להטמעת שיפורים אלו.

ה-Hexagon 680 מגיע יחד עם כלי פיתוח המיועדים להקל את תהליך הפיתוח ולהאיץ אותו, מה שעשוי להפוך אותו לאטרקטיבי יותר בעיני מפתחים. יחד עם הליבה הגרפית ושבב עיבוד התמונה, ה-Hexagon החדש יאפשר ל-Snapdragon 820 להציע יכולות עיבוד תמונה שעד כה יכלנו רק לחלום עליהן במכשיר נייד.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות