ה-Apple TV 4 יציג פלטפורמה חדשה שתתחרה בקונסולות המשחק ובשירותי הכבלים

אנו במרחק ימים בודדים מאירוע ההכרזה של אפל, שיתקיים ביום רביעי, ה-9 בספטמבר, שם תכריז על דור האייפונים הבא שלה. מלבד אלו, צפויה החברה להכריז על דורו הרביעי של סטרימר המדיה, ה-Apple TV, עליו אנו שומעים פרטים רבים במשך כל השנה האחרונה.

דיווח חדש המגיע מאתר 9to5mac מתיימר לחשוף פרטים נוספים אודות הדור הבא של הסטרימר. על פי הדיווח, ה-Apple TV 4 אכן יביא עימו שינוי משמעותי לממשק המשתמש, שיתבטא הן בפן המראה והן בשילוב פונקציות חדשות: תמיכה בעוזרת הוירטואלית Siri ואף שילובה של חנות אפליקציות ייעודיות למסך הטלויזיה, תגיע לצד ערכת פיתוח מותאמת.

כמו כן, הסטרימר החדש של אפל יגיע יחד עם תג מחיר חדש, שיחל ב-149 או 199 דולר, בהשוואה ל-99 דולר בדורות הקודמים, וכן שלט חדש ומהפכני. על פי דיווח אתר Tech Crunch, שלט זה יציע משטח מגע משוכלל, מספר כפתורים פיזיים, חיישני תנועה המזכירים את קונסולת הגיימינג Wii וכמובן מיקרופון לצורך השימוש בסירי.

Apple-TV-V6

עוד מוסר אותו דיווח כי מערכת ההפעלה תזכה לשיפור משמעותי כשתציג אפקטים משודרגים ויכולות ניווט מתקדמות, לה יספק כוח מעבד ה-Apple A8 בעל שתי הליבות. עוד בעניין נמסר כי אפל עשויה להפוך את ה-Apple TV לפלטפורמה עצמאית כאשר תשחרר SDK (ערכת פיתוח) עצמאית עבור מערכת ההפעלה וחנות האפליקציות של המכשיר.

באמצעות מהלך זה תסייע באופן משמעותי למפתחים לפתח מגוון אפליקציות ומשחקים. נוסף על אלו, אפל עשויה להשיק שירותי תוכן שיוזרמו לטלוויזיה ישירות דרך הסטרימר ונראה כי שירות זה ינסה להתחרות בספקיות הטלויזיה השונות.

כלל הצעדים הנ"ל מביעים באופן מוחלט את כוונותיה של אפל בכל הנוגע לעולם הטלויזיות. היא אמנם זנחה את תוכניותיה להשקת טלויזיה חכמה עצמאית, אך על שוק הזרמת המדיה והטלוויזיות החכמות (כספקית פלטפורמה ולא יצרנית טלויזיה) היא אינה מתכוונת לוותר. נוסף על כך, נראה כי היא אף תנסה לפגוע בקונסולות משחק שונות, כדוגמת Xbox ופלייסטיישן, באמצעות תמיכה בפיתוח נרחב של משחקים שונים שיקחו חלק ב-Apple TV בדורו הרביעי.

אט אט מתבהרת התמונה בכל הנוגע לתוכניות אפל עבור שוק הטלוויזיות, ואנו בטוחים כי האירוע הקרוב עשוי להיות מעניין מתמיד.

השוואת מפרטים