קוואלקום, צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

קוואלקום חושפת את ליבת Kryo: הכוח המניע של Snapdragon 820

| יום חמישי, 3 בספטמבר 2015, 14:10 | סלולר

תערוכת IFA בברלין נמצאת בעיצומה, אך היא אינה מפריעה ליצרנית השבבים קוואלקום להמשיך בטפטוף המתמיד של מידע אודות ספינת הדגל הבאה שלה, Snapdragon 820. כעת בוחרת החברה לשפוך אור על הליבות שיפעמו בערכת השבבים – ליבות חדשות פרי פיתוחה העונות לשם Kryo.

הליבות החדשות תומכות ב-64 ביט ומתוכננות לפעום בתדר של עד 2.2 גיגה-הרץ. הליבות מתוכננות על מנת לתמוך בצורה מלאה במחשוב הטרוגני – שימוש מקבילי במספר ליבות שונות וייעודיות לביצוע מהיר ויעיל ככל האפשר של המטלות השונות. רכיב ניהול משימות העונה לשם Symphony System Manager מיועד להקצות כל משימה לרכיב המתאים ביותר על גבי השבב, בין אם זה מעבד הנתונים Hexagon 680, שבב עיבוד התמונה Spectra ISP או הליבה הגרפית Adreno 530.

Snapdragon 820 תציע ארבע ליבות מסוג Kryo, ובכך נמנעת החברה מטרנד שמונת הליבות שתקף את תעשיית ערכות השבבים בשנתיים האחרונות. קוואלקום מאמינה בשימוש במספר מועט של ליבות עוצמתיות שמסוגלות לבצע משימות במהירות וביעילות, גם אם הן לא מותאמות לפעולה על ליבות מרובות. לטענתה של קוואלקום, ליבות ה-Kryo החדשות מציגות ביצועים כפולים וצריכת חשמל נמוכה פי שניים בהשוואה ל-Snapdragon 810.

snapdragon-cpu-tiers-examples

פלטפורמת Snapdragon 820 תיוצר בתהליך הייצור העדכני בגודל 14 ננו-מטר תוך שימוש בטכנולוגיית ה-FinFET. לפי ההערכות, היא תושק יחד עם מכשירי הדגל של שנת 2016 ותחזיר לקוואלקום את כבודה שאבד בהשקת Snapdragon 810 הלוהטת.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות