קוואלקום מכריזה על Quick Charge 3.0: הדור הבא של הטעינה המהירה

אחת הצרות הגדולות שהביאו עימם הסמארטפונים היא צרת הטעינה. בניגוד לטלפונים הישנים, שדרשו טעינה בודדת כל מספר ימים, הסמארטפונים צמאי-האנרגיה דורשים טעינה אחת ביום (לפחות) שאורכה מספר שעות. על מנת להקל במעט על הטרחה פיתחה קוואלקום את טכנולוגיית Quick Charge המקצרת את זמני הטעינה, כעת היא מציגה את הדור האחרון של הטכנולוגיה – Quick Charge 3.0.

הטכנולוגיה החדשה מאפשרת למכשיר לתקשר עם המטען ובכך לבחור במתח הטעינה האופטימלי, המהיר והיעיל ביותר. התקן החדש מאפשר שימוש בטווח רחב מאוד של מתחים, בין 3.6 ל-20 וולט, עם קפיצות מדוייקות של 0.2 וולט בין מתח למתח. הדור הקודם של הטכנולוגיה אפשר שימוש במתחים 5, 9 או 12 וולט בלבד, בעוד שהדור הראשון תמך במתח של 5 וולט בלבד.

בעזרת השימוש במתחים מגוונים, מסוגלת Quick Charge 3.0 לספק טעינה יעילה יותר ב-38 אחוז על פני הדור הקודם ומהירה פי 2 מהדור הראשון. אף על פי שקוואלקום לא ציינה את הבדלי המהירות מהדור הקודם, חישוב מהיר מגלה לנו כי הדור החדש מהיר ב-60 אחוז מהדור הקודם ומהיר ב-140 אחוז על פני טעינה "רגילה" (שנחשבת כיום לאיטית במיוחד ולא נמצאת בשימוש).

הדור החדש של טכנולוגיית הטעינה המהירה מציע תמיכה לאחור במטעני הדור השני והראשון, ומסוגל לפעול על גבי חיבורים רבים: USB רגיל, Micro USB, ואפילו USB Type-C החדש. הוא יוצא בערכות השבבים הבאות: Snapdragon 820, 620, 618, 617 ו-Snapdragon 430, כולן יגיעו אל השוק בשנה הבאה.

השוואת מפרטים