אפל השיקה אפליקציה ראשונה לאנדרואיד והמשתמשים החליטו לנקום

בנוף הטכנולוגי האחרון ראינו כמה דברים מוזרים מאוד: ראינו את מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, עולה על הבמה באירוע ההכרזה של אפל ומדגים את אאוטלוק באמצעות אייפון וחזינו במראה מעורר פליאה: אפל מודיעה על פיתוח אפליקציה לאנדרואיד. נכון, האפליקציה בסה"כ עוזרת למשתמשי אנדרואיד לערוק לאייפון, אך עדיין מדובר בשינוי מרענן. כעת האפליקציה זמינה לקהל הרחב וניתנת להורדה דרך חנות האפליקציות של גוגל.

נזכיר כי בכנס WWDC האחרון חשפה אפל כי היא שוקדת על פיתוח אפליקציה מיוחדת למשתמשי האנדרואיד, Move to iOS, שתעזור להם לעבור בצורה מהירה וקלה יותר למכשירי האייפון. האפליקציה תאפשר להעביר את כל המידע "היבש" שקיים במכשיר כמו: תמונות, אנשי קשר, חשבונות מייל, הודעות ועד. יתרה מכך, האפליקציה אף תסרוק את האפליקציות הקיימות במכשיר האנדרואיד ותציע למשתמש להוריד את האפליקציות החינמיות בגרסתן המתאימה לאייפון.

חשוב להדגיש כי את המעבר ניתן לעשות בין מכשירי אנדרואיד ובין מכשירים המריצים את גרסת iOS 9 של אפל, כך שיש לוודא תחילה כי המכשיר אליו מעבירים את המידע אכן מעודכן.

"מעדיף שירו לי בראש מאשר לעבור לאייפון"

אף קירוב הלבבות שאנו זוכים לראות בתקופה האחרונה בין החברות השונות, נראה כי האיבה בין שני מחנות המשתמשים (אנדרואיד ו-iOS) עדיין בשיאה. משתמשי אנדרואיד לא נשארו אדישים להשקה של אפל ושפכו את כל חמתם על החברה מקופרטינו כאשר יצאו בקמפיין להוריד את הדירוג של האפליקציה לשפל רציני. נכון לעכשיו לאפליקציה יש דירוג של 1.8 בלבד כאשר מעל ל-1,700 איש העניקו לה ציון של כוכב אחד.

בתגובות ניתן למצוא שלל סיבות בהן משתמשי האנדרואיד בחרו להשתלח באפל. הסיבה נפוצה ביותר היא כמובן הסגירות הרבה שיש למערכת ההפעלה וכי אין כל סיבה ממשית לעבור אליה (משתמש אחד לקח את הדברים רחוק מידי כשציין שיעדיף שירו לו בראש לפני שיעבור לאייפון).

מנגד, ניתן למצוא כמה תגובות ענייניות שמותחות ביקורת לגיטימית על הפעילות של אפל בנושאים שונים ותלונות על כך שעליה לשחרר אפליקציות נוספות פרי פיתוחה למערכת ההפעלה אנדרואיד (מישהו אמר Apple Music?).

move to ios

אפל, כמובן, אינה מתרגשת מהדירוג הנמוך או מהביקורות השליליות לה זוכה האפליקציה ובסופו של דבר מדובר ב"מוצר" מאוד מינימלי המגיע לשרת מטרה אחת בלבד. נזכיר כי זו לא הפעם הראשונה בה משתמשי המובייל בוחרים להתנקם בחברות ענק על צעדים עמם הם לא מסכימים – רק לפני מספר חודשים דורגה אפליקציית המנסג'ר של פייסבוק באותו האופן בגלל שפייסבוק הפרידה את השירות הנ"ל מהאפליקציה הראשית שלה.

להורדת האפליקציה Move to iOS –  לחצו כאן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות