גוגל עובדת על הבאת משקפי Glass לצרכן הפשוט

גוגל גלאס (מקור: Google)

לאחר שהודיעה גוגל כי היא מקימה חברת אם שתאגד תחתיה את כל הפרוייקטים השאפתניים שלה, עולה פרוייקט שהיה בתקופת צינון קצרה בתקשורת ובשאיפה כי יחזור לכותרות בעתיד, הלוא הוא פרוייקט ה-Glass.

פרוייקט Glass הוא שם הקוד למשקפי המציאות הרבודה שהשיקה גוגל באופן רשמי לפני קצת יותר משנתיים, אשר מציג מידע על גבי סביבת העולם הקיימת, זאת בניגוד למשקפי מציאות מדומה שהושקו לאחרונה על ידי יצרניות נוספות, ומיועדים בעיקר לגיימרים או משתמשים שמעוניינים בחוויית המציאות המדומה בלבד. המחיר הגבוה והעיצוב הראשוני של Glass ביטא חוסר עניין בעיניי הצרכן הפשוט ופנה בעיקר למפתחים ומשתמשים שלהוטים לנסות כל מה שיש לענקית החיפוש להציע, גם בשלב הבטא.

על-פי דיווח הביזנס אינסיידר, מרכיבה גוגל מחדש את צוות הפיתוח של Glass אשר יענה לשם הקוד Project Aura. הצוות החדש יורכב ממספר בכירים יוצאי חברת Lab126, חברה בת של אמזון, שעיקר עיסוקם הוא בתחום התוכנה ובקורות חייהם ניתן למצוא את חותמם במכשירי ה-Kindle Fire של אמזון.

Google Glass דור 1 (מקור: גוגל)
Google Glass דור 1 (מקור: גוגל)

מלבד הצוות החדש, הציבה גוגל מספר מטרות חדשות לפרוייקט, כשבראשן עומד הרעיון להביא את המוצר לצרכן הפשוט, מה שאומר שהמחיר יהיה אטרקטיבי והעיצוב יהיה פונקציונלי ולא מרתיע. מטרה נוספת מגלה כי הפרוייקט עתיד לעסוק במכשור לביש שלא בהכרח יהיו רק המשקפיים שהיו עד כה. עדיין לא ברור מה יהיה המכשור הלביש הנוסף אך סביר להניח כי תחום השעונים החכמים ייחשב כתחום מיושן בשביל פרוייקט מסקרן שכזה.

אף גורם רשמי לא אישר את החדשות לגבי תוכניות הפרוייקט. מה שידוע לנו עד כה הוא שגוגל מתכננת להוציא את הדור השני של Glass עבור התעשייה המקצועית, שתתמקד בעיקר התחום הבריאות, הייצור והאנרגיה. הדור השני צפוי להגיע עם סוללה עמידה יותר ומעבד Atom חזק יותר מבית Intel.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים