אפל, היזהרי: iOS 9 רושמת קצב אימוץ נמוך משמעותית מזה של iOS 8 ו-iOS 7

iOS 9 על אייפון 6 ואייפון 4S (צילום: גאדג’טי)

מערכת ההפעלה למכשירים ניידים מבית אפל, iOS, ידועה כבעלת קצב האימוץ הגבוה ביותר בעולם המובייל, זאת הודות לתמיכה נרחבת לאחור במכשירי האייפון והאייפד ועדכונים שוטפים המוזרמים למגוון מכשירי החברה באופן מיידי עם השחרור הרשמי.

לפני קצת פחות מיומיים שחררה אפל את מערכת ההפעלה החדשה iOS 9, המכילה מגוון שינויים ושדרוגים מתחת למכסה המנוע, אם כי על פני השטח נראה העדכון החדש זהה למדיי ל-iOS 8. בשנה שעברה הציגה iOS 8 קצב אימוץ מרשים, אך נמוך משל iOS 7, כשהותקנה לאחר כ-24 שעות על גבי כ-16.4% מהמכשירים.

ואילו השנה, אנו ממשיכים לצפות בירידה בקצב האימוץ, כאשר על פי חברת המחקר MixPanel, מערכת ההפעלה iOS 9 הצליחה להגיע ל-16.37% מהמכשירים לאחר לא פחות מיומיים. כעת, כמעט שלושה ימים לאחר השקתה, אוחזת iOS 9 בנתח העומד על כ-20% בלבד, על פי הנתונים האחרונים של חברת MixPanel.

iOS 9 Adoption Gadgety 1

כפי שזה נראה כעת, אנו צפויים לראות בשבוע הקרוב קצב אימוץ נמוך באופן משמעותי מזה שראינו בשבוע שלאחר השקת iOS 8. זאת, בין היתר, כיוון שבניגוד לשנה שעברה, בה החלו מכשירי האייפון החדשים להימכר ימים בודדים לאחר השקת מערכת ההפעלה, יחלו מכשירי ה-iPhone 6S ו-iPhone 6S Plus להימכר רק בעוד שבוע מהיום, ביום שישי, ה-25 בספטמבר.

כבכל שנה, אנו צפויים לראות את מערכת ההפעלה מגיעה, בסופו של דבר, לכך שהיא מותקנת על רובו המוחלט מארסנל המכשירים הניידים של אפל. עם זאת, ייתכן כי אפל צריכה להתחיל לחשוש מקצב האימוץ שמאז השקת iOS 7 יורד משנה לשנה.

מה איתכם? התקנתם כבר את מערכת ההפעלה החדשה או שאתם מעדיפים להמתין עם השדרוג?

השוואת מפרטים