חברת OnePlus מזהירה את הישראלים: אל תרכשו את מכשירינו מאחרים

ימים ספורים לאחר שגולשים ישראלים החלו לדווח על נוזקות שנמצאו במכשירי ה-OnePlus 2 שרכשו עוד לפני ההשקה הרשמית בישראל, מה שהוביל גם לבדיקה של אתר גיקטיים בנושא, מודיעה חברת OnePlus הסינית כי היא מסירה מעצמה את האחריות על נזקי גניבת המידע. החברה גם מפצירה בישראלים שלא לרכוש את מכשיריה ממשווקים לא רשמיים (כן, זה כולל גם את המוכרים ב-eBay ובאתרים דומים).

לדברי החברה, מכשירי OnePlus 2 שנמכרים בימים אלו בישראל מקורם בסין, ומכאן שהם מגיעים במקור עם מערכת ההפעלה Hydrogen OS אשר מותאמת לאוכלוסיה הסינית. בכדי להפוך את הרכישה אטרקטיבית יותר, פותחים היבואנים את המכשירים ומתקינים עליהם גרסאות פרוצות של מערכת ההפעלה Oxygen OS המיועדת לשימוש מחוץ לסין – אלא שהגרסאות הללו מכילות וירוסים וקטעי קוד שמטרתם לגנוב מידע רגיש מהמשתמשים.

בנוסף, מציין נציג החברה שהמכשירים שמקורם בסין לא מתאימים לעבודה בישראל. “הם עלולים להציע קישוריות דור רביעי מאד מוגבלת ואיכות שיחה ירודה. יתרה מכך – הם לא יתמכו כלל בטכנולוגיית ה-dual-SIM”, כך כתב נציג החברה בהודעה למעריצים הישראלים דרך מערכת הפורומים באתר OnePlus. את התופעות הללו תפגשו גם במכשירים שלא הותקנה עליהם מערכת הפעלה אחרת.

בעוד החברה ממליצה לישראלים להמתין עם רכישתו של סמארטפון ה-OnePlus 2, מבטיח נציג החברה למסור בקרוב כמה הכרזות מעניינות באשר לשוק הישראלי. “אנחנו עובדים קשה מאד כדי להביא לישראל את סמארטפון ה-OnePlus 2 ומוצרים נוספים שלנו”, הוא סיכם. את מוצריה של OnePlus מייבאת לישראל חברת C-DATA, שלאחר ההכרזה על הסמארטפון החדש הבטיחה לבצע את ההשקה בישראל לכל המאוחר באוקטובר.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים