צב נגד גורילה: סמסונג מפתחת זכוכית מחוסמת משלה

| יום ראשון, 20 בספטמבר 2015, 18:30 | סלולר

שמועה חדשה שהתפשטה ברחבי הרשת גורסת כי היצרנית הדרום קוריאנית סמסונג מפתחת זכוכית מחוסמת משלה העונה לשם Turtle Glass.

השמועה צצה לאחר שהחברה רשמה את השם "Turtle Glass" כשם מסחרי רשמי בדרום קוריאה. ההחלטה לפתח זכוכית מחוסמת מצטרפת אל מערך ערכות השבבים Exynos ומערכת ההפעלה Tizen OS ברשימת הניסיונות של סמסונג להפוך לעצמאית יותר ותלוייה פחות בחברות חיצוניות.

עצמאות גדולה יותר מבטיחה כי סמסונג תהיה חסינה להעלאות מחירים מצד ספקיות הרכיבים, ובנוסף תאפשר לה לחמוק מבעיות ייצור שונות (לדוגמה: פיתוח ערכת השבבים Exynos 7420 אפשרה לסמסונג לחמוק מבעיות ההתחממות של ערכת השבבים Snapdragon 810).

gorilla-glass-2

מתוך פרסומת לזכוכית הגורילה גלאס של חברת קורנינג

על אף היתרונות שבעצמאות טכנולוגית, לסמסונג צפוייה עבודה קשה: יצרנית הזכוכיות המחוסמות המובילה בשוק היא קורנינג (Corning), מפתחת זכוכית ה-Gorilla Glass, שנמצאת בשימוש נרחב בשוק. לקורנינג יש היסטוריה ארוכה מאוד עם זכוכית: היא החלה את פעילותה בשנת 1851, מה שאיפשר לה להתמחות בייצור זכוכית מקצועי, מלאכה מסובכת שדורשת מיומנות רבה וניסיון רב שנים. אחת ההמצאות הגדולות ביותר של קורנינג היא זכוכית ה-Pyrex העמידה בפני חום, אותה הציגה עוד בשנת 1915.

זכוכית ה-Gorilla Glass נמצאת כעת בדורה הרביעי ומציעה עמידות חסרת מתחרים בפני נפילות ושריטות. רק הזמן יגיד אם תצליח סמסונג לפתח מחליפה ראוייה לגורילה ותשבור את המונופול שיצרה יצרנית הזכוכית הותיקה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות