כל הפרטים הידועים לנו על הקונסולה הבאה של נינטנדו

| יום שלישי, 22 בספטמבר 2015, 14:01 | משחקים, קונסולות

הקונסולה הבאה של חברת נינטנדו, המכונה כרגע Nintendo NX (נשמע קצת כמו Next), מתוכננת לצאת בקיץ הבא (2016). קיומה של הקונסולה אושר לפני זמן מה, אך פעולותיה של נינטנדו מהזמן האחרון, במיוחד בתחום רישום הפטנטים, חושפים מידע חדש ומסקרן אודות המכשיר העתידי.

הפרט הראשון העולה מרישום הפטנטים החדשים הינו שלקונסולה החדשה לא יהיה כונן אופטי. כלומר, נינטנדו יכולה להפיץ את המשחקים על ידי חנות רשת, בדומה לקונסולות האחרות, או באמצעות כרטיסי זכרון הדומים למשחקים הניידים של החברה – אולם כנראה שהמכשיר לא יאפשר שימוש בדיסקים, אליהם התרגלנו ממכשירים קודמים.

פרט נוסף ומעניין הינו קיומו של בקר אלחוטי חדש, אליו צורפו גם ציורי קונספט הכוללים כפתורי-כתף חדשים המאפשרים גלילה. הבקר, בדומה לבקר השליטה ב-Wii U כולל מסך ומעבד משלו, וייתכן כי יעבוד גם הוא כיחידה עצמאית, בדומה לקונסולה האחרונה של נינטנדו. בנוסף, יכלול הבקר את ה-D-pad המוכר וג'וייסטיקים לשתי ידיים.

Nxcont2

נינטנדו כבר דיברה על המשך התמיכה בקונסולה האחרונה ששחררה לשוק: ה-Wii U. בפגישה עם בעלי מניות של נינטנדו בחודש מרץ אמר נשיא החברה לשעבר סאטורו איווטה (Satoru Iwata) כי המכשיר הבא, ה-NX הינו פלטפורמה חדשה לחלוטין ויהיה צורך לבנות את בסיס המשתמשים מאפס. עם זאת, היות וכבר יש בסיס משתמשים למכשיר ה-Wii U, זה לא יהיה יעיל להפסיק את התמיכה במכשיר, ועל כן במשך זמן מסוים לאחר שחרור ה-NX ימשיכו לצאת משחקי Wii U ו-3DS.

נינטנדו החלה את פיתוח ה-NX לאחר השקה לא מוצלחת של הקונסולה הנוכחית שלה, ה-Wii U. בעקבות פרסום שלא היה ברור מספיק לצרכנים, הגיימרים לא הבינו בתחילה אם מדובר במכשיר חדש לחלוטין או בתוסף ל-Wii בדמות קונטרולר משוכלל עם מסך. בהשוואה לקונסולות העדכניות של סוני ומיקרוסופט – Xbox One ו-PlayStation 4 בהתאמה, ה-Wii U מדשדשת במכירות וסובלת מתמיכה מוגבלת למדי של מפתחי צד ג'. ה-NX יהיה הנסיון של נינטנדו לחזור למירוץ, בסביבות אמצע 2016.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות