מפספסת וחוטפת: מספר המצטרפים לטוויטר בירידה

טוויטר באייפון (צילום: גאדג'טי) טוויטר (צילום: גאדג’טי)

עוד רבעון עבר ומצבה של טוויטר לא משתפר בהרבה. אמנם התוצאות הכספיות היו יכולות לספק את המשקיעים, אך כשמדובר בטוויטר, השורה החשובה היא קצב צמיחת מספר המשתמשים וזו אכזבה.

מספר המשתמשים החודשיים בטוויטר ברבעון השלישי הגיע ל-320 מיליון, רק 4 מיליון יותר מהרבעון השני. אנליסטים ציפו להרבה יותר, תוספת של כ-7 מיליון ברבעון ואף יותר מכך. אם עד עכשיו ההאטה היתה גבולית, עכשיו ברור שמדובר בבעיה.

מתוך מצגת החברה
מתוך מצגת החברה

דווקא התוצאות הכספיות היו לא רעות בכלל: ההפסד הרבעוני הסתכם ב-132 מיליון דולר לעומת 175 מיליון דולר לפני שנה. ההכנסות עלו ב-58% ל-569 מיליון דולר ובניכוי פרטים מסוימים, הרווח למשקיעים הוא 10 סנט למניה, כפול מהתחזיות.

אבל בנוסף למספר המשתמשים היתה עוד נקודה שלילית: הורדת תחזיות לרבעון הנוכחי. החברה עתה צופה הכנסות בטווח של 695-710 מיליון דולר לעומת הציפיות ל-740 מיליון דולר. לאחר שעיכלו ושיקללו בשוק את הדו”ח הגיבה המני בירידה של כ-10% במסחר המאוחר מיד לאחר פרסום תוצאותיה הכספיות.

מקור: Google Finance
מקור: Google Finance

תמיכה מורלית

ג’ק דורסי, שהכריז רק לפני פחות מחודש כי הוא מתכוון להיות מנכ”ל קבוע בטוויטר בנוסף להיותו המנכ”ל של Square, החליט לבצע צעד שלא רואים כל יום על מנת לבטא את האמון שלו בעתיד החברה: הוא ימסור שליש מהאחזקה האישית שלו בטוויטר למאגר המניות לעובדים.

דורסי יוותר על 6.8 מיליון מניות ששווין כיום 200 מיליון דולר ו-1% מסך המניות בחברה. הוא לא היחיד שמאמין בטוויטר – סטיב באלמר, מנכ”ל מיקרוסופט לשעבר, מאמין גם הוא בחברה ורכש 4% ממנה בשוק המניות. עכשיו הוא בעל המניות הפרטי השלישי בגודלו בחברה, יותר מדורסי בעצמו.

בחלוקה שווה של המניות לפי מצבת כח האדם היום, מדובר בהטבה בשווי של 50,000 דולר לעובד. המשמעות היא שאם החברה תעלה על דרך המלך, המניות הללו יהיו שווות המון כסף.

השוואת מפרטים