אשטון קוצ'ר וגיא עוזרי משקיעים באפליקציית התחבורה הציבורית Moovit

חברת Moovit הודיעה כי הצטרף לשורותיה משקיע אסטרטגי חדש: סאונד ונצ'רס – קרן הון סיכון שהוקמה על ידי השחקן המפורסם אשטון קוצ'ר וגיא עוזרי, המוכר בתור משקיע ומנהלם המקצועי של מדונה ולהקת U2. סכום ההשקעה טרם נחשף, אך אנחנו מעריכים כי מדובר בכמה מיליוני דולרים שיכנסו לקופת Moovit.

לא צריך להציג את אפליקציית Moovit – שמה הולך לפניה בכל הקשור לניווט באמצעות תחבורה ציבורית. Moovit, שנוסדה בישראל, כבר הספיקה לפרוש כנפיים לערים רבות ברחבי העולם ואף קיבלה הכרה ופעלה לא פעם בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות בחו"ל (ע"ע המונדיאל האחרון).

אשטון קוצ'ר (קרדיט: David Shankbone / Wikimedia Commons)

אשטון קוצ'ר (קרדיט: David Shankbone / Wikimedia)

Moovit תעשה שימוש בכספי הגיוס בכדי לחדור לשוק הסיני, בו היא צופה גידול משמעותי במספר המשתמשים באפליקציה. נכון לעכשיו Moovit תומכת ביותר מ-700 ערים מרחבי העולם ומסייעת ל-30 מיליון משתמשים למצוא את דרכם מידי יום. כמו כן, האפליקציה מסתייעת ב-20 אלף עורכים מתנדבים שעוזרים להם למפות ולעדכן את הערים מסביב לעולם ולאחרונה אף השיקה את שירותיה בעיר בנגלור, העיר השלישית בגודלה בהודו עם אוכלוסייה של למעלה מ- 8 מיליון בני אדם.

נזכיר כי Moovit הושקה לפני שלוש שנים ובזמן זה הספיקה לגייס מעל 81 מיליון דולר. לפני פחות משנה, בחודש ינואר האחרון, הודיעה החברה על סיומו של סיבוב גיוס שלישי בסך 50 מיליון דולר בהובלת Nokia Growth Partners ובהשתתפות BMW i Ventures, Keolis ,Bernard Arnault Group וקרן ויזרע. כאמור, כעת מצטרפים לשורת המשקיעים גם קרן סאונד ונצ'רס המייצגת את אשטון קוצ'ר וגיא עוזרי.

"סאונד ונצ'רס מחפשת חברות בשלבי צמיחה מתקדמים שלא רק מיועדות לכבוש פסגות מבחינת גודלן, אלא גם מתמודדות עם אתגרים של העולם האמיתי" מסר אשטון קוצ'ר, מייסד שותף בסאונד ונצ'רס. "המשימה של Moovit, לגרום לאנשים ברחבי העולם לבחור בתחבורה הציבורית ובתוך כך לצמצם את השימוש ברכב הפרטי ולהפוך את הערים לחכמות יותר, מתיישבת היטב עם החזון שלנו להשקיע בחברות שמשנות את כללי המשחק. אנחנו נרגשים לסייע ל- Moovit במסעה לבניית דרך ירוקה וידידותית יותר לנווט בערים מסביב לעולם".

אם כבר בקוצ'ר ועוזרי עסקינן, נדגיש כי זוהי אינה הפעם הראשונה שהשניים משקיעים בסטארטאפ ישראלי ולא מזמן התבשרנו על השקעה בחברת Fundbox העוסקת במתן הלוואות לעסקים קטנים. קרוב לוודאי שלא תהיה זו ההשקעה האחרונה שלהם ואנו צפויים לשמוע על השקעות נוספות בעתיד הלא רחוק.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות