מסך 3D Touch ב-iPhone 6S

מסך 3D Touch ב-iPhone 6S

פטנט חדש של אפל מעיד על תוכניותיה ליצירת מקלדת בעלת יכולות Force Touch

| יום רביעי, 4 בנובמבר 2015, 09:19 | מחשבים

לאחר שהכירה לעולם את משטחי ומסכי המגע בעלי יכולות זיהוי עוצמת הלחיצה עם השקת מחשבים, סמארטפונים, שעון חכם ואף משטח TrackPad, ייתכן מאוד כי אפל מעוניינת לשלב את שיטת הקלט החדשה שלה בספקטרום רחב עוד יותר של מוצרים.

את הפרטים הללו אנו מקבלים באדיבותו של משרד הפטנטים האמריקאי (USPTO), שאישר לחברה מקופרטינו פטנט חדש המתייחס ליישומה של מקלדת בעלת מקשים עם יכולת לזיהוי עוצמת הלחיצה עליהם, או כפי שאנחנו מכירים – Force Touch.

Force Touch Keyboard 3

על פי הפטנט, מקשי המקלדת בטכנולוגיה זו יפסיקו להיות מקשים מכניים, כאשר במקום מנגון ה-Scissors או ה-Butterfly הקיימים במחשבי המקבוק המוצעים למכירה כיום, נמצא מקשי Force Touch הדומים בתפקודם למשטח ה-Magic Trackpad 2 שהציגה אפל לאחרונה. עם זאת, ובניגוד למשטח המגע החדש, אותו חיישן המזהה את עוצמת הלחיצה ונמצא במשטח, ישולב תחת כל מקש ומקש במקלדת.

מלבד החיישן המזהה את עוצמת הלחיצה, תשלב אפל מתחת למקשי המקלדת רכיב שיאפשר למשתמש לקבל פידבק עבור כל הקשה, כך שידמה מקש אמיתי. כמו כן, ביטולו של המנגנון המכני מתחת למקשים יאפשר לאפל לצמצם את עוביים באופן משמעותי ובכך להפוך את מחשבי ה-MacBook לדקים עוד יותר.

באמצעות יישומו של הפטנט יהיה באפשרות אפל להפוך את מקלדת מחשביה לפרודקטיבית יותר באופן משמעותי. זאת תוכל ענקית הטכנולוגיה לבצע באמצעות הגדרת כל מקש כאחראי לביצוע מספר פונקציות שונות, שיתבצעו בהתאם לעוצמה בה ילחץ המשתמש על גבי אותו מקש.

לדוגמה, הקשה בעוצמה סטנדרטית על מקש האות ג’ תגרום לכתיבת האות בחלון בו נמצא המשתמש, בעוד לחיצה חזקה יותר תגרור הפעלת פונקציה המוגדרת מראש. כיום, מממשת אפל מנגנון דומה במסך ה-3D Touch במכשירי ה-iPhone 6S ו-6S Plus.

עם זאת, יש להדגיש כי אפל מגישה לאישור עשרות פטנטים מדי שנה ואין דבר המבטיח לנו כי אכן תממש את פטנט זה.

מקורות
Apple Insider
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות