אפל רושמת פטנט ל"מצב חירום" שיופעל במכשירי האייפון באופן אוטומטי באמצעות Touch ID

| שבת, 7 בנובמבר 2015, 16:33 | סלולר

משרד הפטנטים האמריקאי (USPTO) אישר לפני ימים אחדים פטנט חדש של ענקית הטכנולוגיה האמריקאית, אפל, המתייחס ליישומה של מערכת "מצב חירום" (Panic Mode) ייחודית, אליה ייכנס מכשיר האייפון באמצעות שימוש ב-Touch ID.

הפטנט, אותו הגישה אפל במאי 2014, מתאר את יישומו של מצב מיוחד המתואר בשם "Panic Mode", אשר אליו יכנס המכשיר בעת שהמשתמש ינסה לפתוח את מסך הנעילה תחת שימוש באצבע ספציפית אותה הגדיר לשם מצבי חירום ונקראת "Panic Finger".

לאחר שהמשתמש יפתח את מסך הנעילה עם אצבע זו, מכשיר האייפון יגביל את הגישה למידע ונתוני המשתמש, ואף יוכל לבצע מספר פעולות שיסייעו למצב החירום בו נמצא המשתמש. לדוגמה, באחד מן המקרים מתארת אפל בבקשתה לאישור הפטנט מצב בו שודד מנסה לגנוב את מכשיר האייפון מן המשתמש ומכריח אותו לפתוח את המכשיר.

Touch ID Panic Mode 2

לאחר שהמשתמש יבצע זאת עם אצבע החירום המוגדרת מראש, מעבר לנעילת נתוני המשתמש, יפעיל האייפון את המצלמה ואת מיקרופון המכשיר, והמידע הנקלט בהם ישלח באמצעות החיבור לרשת ישירות ל-iCloud.

אופציה נוספת עליה מרחיבה אפל הינה שבעת שיניח המשתמש את האצבע המוגדרת מראש על חיישן ה-Touch ID, באופן אוטומטי יופעל שבב ה-GPS לצורך בירור מיקום המשתמש, וכן תתבצע באופן מיידי שיחה למוקד החירום.

עם זאת, כראוי לאפל, אין הדבר מבטיח כי נראה את הפונקציה החדשה על גבי מכשירי האייפון בעלי חיישן Touch ID, שכן החברה לא מממשת את כל הפטנטים המאושרים לה.

מקורות
Business Insider
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות