גאדג'טי מסקר: עכבר Roccat Kova

זה אווירון? לא! זה מטוס?! לא! זה העכבר ROCCAT KOVA – אחד מעכברי ה-PLUG & PLAY הטובים ביותר שיצאו אי פעם לגיימרים. מה הוא כולל? כל זאת ועוד בסיקור המלא, ובסופו הפתעה לקוראי גאדג'טי!

חברת ROCCAT, שבחודש וחצי האחרונים סיקרנו מספר מוצרים מתוצרתה, הציבה בפני אתגר חדש: לסקר את עכבר ה-P&P (או, מי שאינו מתמצא במינוחי אולטרא-גיקים: PLUG & PLAY) העונה לשם ROCCAT KOVA. מה מיוחד בעכבר הזה? העובדה שהוא נטול דרייבר ומהיר בצורה קטסטרופלית (בקטע הטוב כמובן)! אז בואו נלמד קצת על אודות העכבר:

ה"כובע" דומה בצורתו למכונית ה-Citroen GT. הוא אחד העכברים היותר יפים שיצא לי לפגוש, ובנוסף על כך גם אחד הנוחים שבהם. נתחיל מכך שהוא מעוצב בצורה סימטרית המותאמת גם ליד ימין וגם ליד שמאל – כך שגם לשמאליים לא יהיה שום קושי בהפעלתו. בחלקו העליון של העכבר נמצאות 2 נורות LED, אשר נראות כמו פנסי רכב קדמיים, ואין לי ספק שזה רק יחדד לכם את ההבנה עד כמה העכבר מזכיר לי את ה-GT. מקשי הלחיצה של העכבר עשויים מפלסטיק איכותי, המכוסה בשכבה נעימה של גומי המכסה את רוב העכבר – מה שמונע מאיתנו החלקה מהעכבר גם במקרה של הזעה, או סתם בגלל ששטפנו ידיים.

גלגלת העכבר גדולה למדי, כך שאין סיכוי להחליק ממנה, או, במקרה שאתם משתמשים בו כלחצן מן המניין – לא תופתעו בפספוס לחיצה או חוסר נוחות בזמן הלחיצה. נעבור למרכז העכבר ממש, ונראה שהכפתורים ימין ושמאל מתחילים למעשה מאמצע העכבר. למה זה משמש? קורה הרבה פעמים שבדיוק צריך תגובה מהירה והיד לא בדיוק במקום טוב על העכבר – חברת ROCCAT פתרה את הבעיה בכך שהגדילה את הכפתור ויצרה חריץ יפה מאמצע העכבר ועד סופו.

נעבור לצידי העכבר, בהם ממוקמים ארבעה כפתורים – 2 בצד ימין ועוד 2 בצד שמאל. את ארבעתם תוכלו לשנות באמצעות לוח הבקרה של WINDOWS, ובכך להפוך אותם לשמישים מאוד במהלך המשחק. הבונוס הגדול בכמות הלחצנים היא לאנשים חובבי תוכנות כמו ונטרילו או טים-ספיק, שיכולים לבחור את אחד הלחצנים ככפתור שפותח בזמן משחק את המיקרופון, ובכך לחסוך לנו הזזה של היד מהעכבר למקלדת לטובת פיקוח על תוכנת השיחה ישירות מהעכבר תוך כדי תזוזה ועבודה.

בחלקו האחורי של העכבר נמצאות 2 נורות LED יפות וגדולות, המוסיפות לעיצוב המרשים של העכבר. חשוב לציין שהנורות מחליפות צבעים בתיאום כל 5 שניות – אמנם ללא יכולת שליטה, אך ללא ספק זה לא נדרש, משום שהחילוף בין 7 צבעים שונים יפה מאוד, והופך את העכבר לאחד העכברים המרשימים ביותר שניתן למצוא.

אגב – למקרה שתהיתם למה לא דיברתי על הצרור של העכבר, התשובה לכך היא שאין הרבה מה לספר, למעט כרטיס החבר של חברת ROCCAT, המאפשר לכם להשתתף חינם בתחרויות של החברה, להוריד סרטונים וקבצי מערכת של השחקנים הטובים ביותר בעולם וכמובן רינגטונים והפתעות נוספות שרק ROCCAT יודעת לתת.

מפרט טכני

מפרט טכני הוא חלק בלתי נפרד מסיקור, וודאי כשמדובר בעכבר כזה. אז מה כולל המפרט הטכני?

בקר אופטי במהירות דיוק של 3,200Dpi (ושמישהו יגיד שזה לא מספק אותו…), הנחשב לכמות גבוהה ביחס לעכבר שלא כולל דרייבר. כמובן שמהירות העכבר ניתנת לשליטה דרך לוח הבקרה של מערכת ההפעלה. העכבר מסוגל לבצע בשניה אחת כיסוי של 40 אינץ' – ללא ספק מרשים. לעכבר מוצמד כבל USB1.1 באורך 2 מטר, כך שלא תצטרכו לדאוג לגבי אורך החוט או לפחד שלא יהיה לכם מספיק כבל לשימוש ותזוזה מהירה.

גודל העכבר לא עולה על 12×6.8 ס"מ ומשקלו כולל כבל ה-USB הינו 90 גרם בלבד!

העכבר מתאים לכל משטח' בין אם חלק ובין מחוספס, ושמתי לב שעל מחוספס הוא אף מדייק יותר.

אז למי מתאים העכבר, אתם שואלים?

אני חושב שהתשובה ברורה: אם אתם גיימרים שלא אוהבים להסתבך הרבה – העכבר הזה אופטימלי לכם. לא צריך דרייבר, הוא יפה ונחשב מותגי, ומחירו נמוך יחסית ולא עולה על 317 שקלים. גם לגיימרים מקצוענים העכבר מתאים ללא ספק, ופותר את בעיית צורך הבאת הדרייבר למסיבת רשת (כאשר יש כבר מחשבים במקום הניתנים להשכרה).

לסיכום

עכבר מושלם לגיימר המתחיל והמקצוען. למה צריך דרייבר?! הרי מאז ומעולם לא היו דרייברים, ותאמינו לי שהסתדרנו טוב מאוד גם בלעדיהם. נכון שלעכבר יש יותר פוטנציאל כאשר הוא בא עם דרייבר, אבל בינינו – עכבר כזה ממלא את הפוטנציאל המקסימלי שלו גם ללא דרייבר מותאם, ועל איכות כמו של המוצר הזה לא מתפשרים!

זוכה פרס המומלץ!

וההפתעה לגולשינו היקרים:

כפי שהזכרתי קודם, עלות העכבר הינה 317 שקלים ע"פ אתר ההשוואות ZAP. במיוחד לקוראי גאדג'טי, תוכלו לרכוש את העכבר במחיר של 200₪ בלבד אצל המפיצה הבלעדית של ROCCAT בישראל – חברת Xionite – מחיר אדיר לעכבר ענק. את ההטבה ניתן לממש במשך 4 ימים בלבד מיום פרסום הכתבה כולל יום הפרסום. איך מממשים את ההטבה? מתקשרים ל-054-4546475 או 054-7357067 או שולחים מייל ל–sales@xionite.com ומציינים שהגעתם מאתר גאדג'טי. תיהנו, וכמובן – תתחדשו!

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות