האם דור הקונסולות הבא של מיקרוסופט וסוני מעבר לפינה?

זה זמן מה שהרשת מוצפת ספקולציות לגבי הדור הבא של הקונסולות. יש שקוברים את כל המודל, וטוענים שה-Steam Machine ומחשבי ה-PC יחסלו את הקונסולות סופית, אך יותר ויותר השערות עולות שלא רק שצפוי לנו דור נוסף לקונסולות הביתיות, אלא שהוא למעשה הרבה יותר קרוב משנדמה לנו.

אחת הסיבות העיקריות להשערה זו היא העלייה בפופולריות של רזולוציית ה-Ultra HD, הנקראת גם 4K, ומציגה רזולוציה גבוהה פי ארבע מ-Full HD הנהוגה כיום. הטכנולוגיה שמאחורי המשחקים משתפרת ומשתדרגת בקצב מסחרר, ומתקדמת בצעדי ענק לסטנדרט של 60 פריימים לשניה ברזולוציית Ultra HD.

ישנה כבר מגמה של הוזלה במסכים וטלוויזיות שתומכים ברזולוציה זו. אך בעוד שמחשבים מסוגלים להריץ משחקי 4K כבר כיום, רבים המשחקים החדשים לקונסולות שעדיין נעולים על 30 פריימים לשניה ב-1080p הצנועה בהרבה. הסיבה לכך הוא המפרט הבינוני של הקונסולות, שלא יעמוד בדרישות הגראפיות של רזולוציה כה גבוהה. בעוד שמחשבים ניתנים לשדרוג גמיש, הקונסולות הקיימות ניתנות להשגה במפרט אחיד שלא מאפשר שדרוג.

Steam Machine

תחליף לקונסולות? Steam Machine

שמועות על דור חדש של מכשירים זה עניין שבשגרה, אך לאחרונה שמועות אלו קיבלו ביסוס: AMD, אשר מפתחת הן את המעבדים והן את הכרטיסים הגראפיים גם לסוני וגם למיקרוסופט, נמצאת בקשרים עם שתי החברות בנוגע לחומרה חדשה ועוצמתית יותר, שתיתן לקונסולות הביתיות ביצועים טובים פי חמישה מהחומרה הנוכחית, ותוכל לעמוד ברזולוציית ה-4K ללא כל קושי. החומרה החדשה תעזור מאוד גם ברינדור של משחקים העושים שימוש במשקפי מציאות מדומה, טכנולוגיה שצפויה להגיע לשוק בשנים הקרובות.

בנינטנדו, למשל, כבר מקדימים את המרוץ. קונסולת ה-Wii U יצאה כשנה לפני המתחרות שלה. כעת מפתחת נינטדו את קונסולת ה-NX, עליה הרחבנו כבר בעבר. ה-NX תהייה זמינה לרכישה כבר במהלך 2016. המפרט המדויק של ה-NX לא ידוע עדיין, אך בהתחשב בזה שקונסולת ה-Wii לא תמכה אפילו ב-HD, סביר שנינטנדו תתמקד יותר בכותרים היוקרתיים ובממשק שלה, התחום בו החברה ממציאה את עצמה מחדש עם כל קונסולה. אם לשפוט לפי נסיון העבר, סוני ומיקרוסופט יכולות להכריז על מכשירים חדשים כשנה אחרי נינטנדו.

שחקנים רבים קונים קונסולה ביתית מתוך מחשבה כי המכשיר יאפשר להם ליהנות מכותרים חדשים במשך מספר שנים. אם אכן הדור הנוכחי יוחלף במהרה על ידי דור חדש, זה עלול להכעיס שחקנים רבים, שיאלצו להתעדכן למכשיר חדש מוקדם משתכננו. ועם זאת, אין ספק שהקונסולות הנוכחיות אינן מוכנות להתמודד עם הטכנולוגיה שמעבר לפינה, וסוני ומיקרוסופט יצטרכו למצוא לכך פתרון – במיוחד בהתחשב בעובדה שנינטנדו עובדת כבר על מכשיר חדש משלה.

מה אתם רוצים לראות בקונסולה הבאה מבית מיקרוסופט\סוני?

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות