קרדיט: urbanwheel.co

ביטס: HoverBoards, האקרים עם יד קלה על המקלדת והחיים על אוטומט

| יום שישי, 27 בנובמבר 2015, 18:34 | טכנולוגיה

סיפור שרץ ברשת: מתכנת אחד גילה (ושיתף ב-GitHub) על-גבי המחשב של קולגה שעזב לחברה אחרת המון סקריפטים פשוטים למדי אך מעררי מחשבה וגיחוך. אותו אדם שכתב את הסקריפטים החליט שכל משימה שאורכת פחות מ-90 שניות לא שווה את הזמן שלו והוא יכתוב לה קוד אוטומטי.

סקריפט אחד ייעודו לשלוח בשעה מסוימת מייל אוטומטי לאשתו: "עובד עד מאוחר" בתוספת תירוץ אקראי מאוסף מחרוזות טקסט. קוד אחר מחפש בין המיילים החדשים מילות מפתח כמו "עזרה", "בעיה", מצטער" מלקוח נודניק במיוחד, מעדכן לו את הגיבוי האחרון לשרת ושולח לו מייל תשובה אוטומטי: "אין בעיה חבר, שים לב בפעם הבאה".

פיסת קוד אחרת שולחת בשעה 08:45 בבוקר הודעה לבוס: "לא מרגיש טוב/עובד מהבית" עם תירוץ הנבחר מתוך רשימה. לקוד הזה הוא קרא "האנגאובר". הבא בתור הוא קצת חשוד: הסקריפט מחכה 17 שניות (כנראה עד לסיום המטלה העכשווית שלו), שולח הודעה למכונת הקפה במשרד להכין כמעט-קפה לאטה, מחכה עוד 24 שניות עד למזיגה לכוס, זה בדיוק זמן ההליכה מעמדת המחשב עד לפינת הקפה. החבר הופתע מאוד מכך שמכונת הקפה בכלל מחוברת לרשת ופועלת על לינוקס. עכשיו נותר רק להאמין שהסיפור הזה אמיתי.

רוצח שקט

מכוניות חשמליות ידועות בשקט שלהן. למעשה, הן כל כך שקטות שזה פשוט מסוכן. בני אדם כל כך רגילים להפעיל את כל החושים ברחוב ולשמוע את הרכב המתקרב שתאונות רבות קורות להולכי רגל ולקויי ראייה בגלל שרכבים חשמליים לא יוצרים שום רעש.

בדיוק מסיבה זו היתה הצעת חוק לחייב את יצרניות הרכבים להוסיף התקן שיוצר רעש מכני/אזהרה מכוונת החוצה כשהחיישן מזהה בני אדם בקרבתו. תקנה כזו היתה עולה ליצרניות 23 מיליון דולר בשנת הישום הראשונה. משרד התחבורה האמריקני היה אמור לאשר את התיקון בערך עכשיו, אך החליט לדחות אותו עד מארס. לפי מחקר אחד מדובר על תוספת של כמה אלפי נפגעים בחודשים אלו.

עוד ממונעים שמסכנים חיים

צעירים אמריקנים רבים נעים כיום עם הלוח המוטורי hoverboard (אתם יודעים מאיפה ההשראה לשם), מעין גרסת מקוצררת של הסגווי. בדומה להאשמות נגד האופניים החשמליים גם ההוברבורדס נעים על המדרכות ומסכנים הולכי רגל.

בניו  יורק הכריזו עליהם כלא חוקים, בבריטניה אסרו לנוע איתם בציבור ורק בקליפורניה עובדים על חוק שיאשר לנוע איתם במסלולי אופניים. בינתיים הם הלהיט התורן לחגים הקרבים. בדיקה מעלה שהזולים שבהם עלולים להתפוצץ בכל רגע והעולם המוסלמי סוער בעקבות סרטון של מוסלמי מאמין שהקיף בהוברבורד את הכעבה שבמכה.

ROBO-HAJJ: Well. The rollerboard has gone from Wiz Khalifah & LA all the way to… Makkah. Is this how Tawaf will be done from now on? (I'm unsure what the theological decree is. The fatwa race is on!).

Posted by Shumon Basar on Monday, August 31, 2015

וגוגל בשלה

אתר Yelp ואתר התיירות TripAdvisor האשימו את גוגל בהסתרת התוצאות מהן וגניבת טראפיק. משתמשים ברשת גילו שכאשר הם מחפשים המלצות מתוך האתרים המדוברים בגוגל, הם מקבלים את עמוד המסעדה/בית מלון בגוגל, בשטח מסך במובייל שלמעשה קובר את כל המתחרים.

גוגל מצידה טענה שמדובר בבאג במנוע החיפוש, אך באתרי ההמלצות לא קונים את ההסבר ואומרים ש"גוגל ממשיכה לשמור על המונופול שלה" ו"ממשיכה להיות אנטי צרכנית". ואם זה לא מספיק, אז מתגלים גם פרטים חדשים על חקירה שהתנהלה בעבר נגד גוגל בארה"ב, לפיה החברה תרמה, לכאורה, 760 אלף דולר לפקולטה באוניברסיטה משפיעה כדי שאלו יכתבו מחקרים שמצדדים בעמדתה של גוגל ויערכו כנסים בהם נציגי גוגל יהיו מוזמנים ודוברי מפתח.

יותר נזק מתועלת

קבוצת ההאקרים אנונימוס הכריזה מלחמה על הטרוריסטים של דאע"ש לאחר הפיגועים בפריז. תחת ההאשטג OpParis# הם מרכזים פעילות להפלת כל החשבונות שמזוהים עם ISIS. אלא מה, שכנראה רובם אינם דוברי ערבים ושיטת זיהוי חשבונות האויב לא ממש עובדת כראוי.

כך גרמו אנונימוס למחיקת חשבונות טוויטר של פעילים איראניים, כורדים, פלשתינים ואחרים שדיברו על ISIS ולא הובנו נכון על ידי ההאקרים הנמרצים. וזה עוד מבלי לדבר על כך שהפעילות שלהם הבריחה את פעילי ותומכי דאעש מהרשתות שנתונות למעקב בידי גורמי מודיעין למחוזות מאובטחים הרבה יותר.

ציוץ שנמחק מ-#OpParis

ציוץ שנמחק מ-#OpParis

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות