אדן שוחט (קרדיט: גלעד אילוז)

תמריץ: אדן שוחט מציע 50,000 דולר אם תגלו מה עוצר את הביטקוין

| יום שני, 30 בנובמבר 2015, 11:32 | כלכלי

שער הביטקוין אולי ספג מכה קשה אבל סצנת הביטקוין הישראלית רק מתחזקת. בכנס שהתקיים בגוגל קמפוס בשבוע שעבר עסקו הבאים בעתידו של ביטקוין ובפוטנציאל טכנולוגיה שמפעילה אותו, הבלוקצ'יין.

עם זריקת מרץ מכמה חדשות טובות בקשר לביטקוין, שמעו המבקרים סקירות לגבי מצבו של המטבע הוירטואלי. בין השאר הוזכרה הקמתה של בורסת הביטקוין של האחים וינקלווס ואימוץ טכנולוגית הבלוקצ'יין בידי הבנקים המובילים בעולם.

בנוסף להצגת מספר פלטפורמות ישראליות לרכישה ומכירה של מטבעות וירטואליים וחוסר הסימפטיה הכללי של הרגולטור כלפי הביטקוין, נדון בכנס המצב המשפטי של מסחר בהם. כך לדוגמה, בארץ נהוג שאדם פרטי אינו משלם מס עבור הפרשי שערים (דולר-שקל ואחרים) ויש להניח כי נוהג זה יחול גם על מטבע וירטואלי. עם זאת הסביר רו"ח שמוליק הירשפלד, בהתנהלות מול רשויות המס יש להיות עקבי ואם הצהרנו על ההפסד/רווח מסחר בביטקוין מטעמי נוחות, עלינו להצהיר עליו בכל שנה כנכס. בניגוד למצב כאן, בארה"ב הוגדר הביטקוין כנכס לכל דבר.

תשקיעו ב'צנרת'

הרצאה אקטואלית מתמיד עסקה במלחמה בטרור ושימוש ארגוני טרור במטבעות דיגיטליים כדי לחמוק ממעקב. לדברי יהונתן קלינגר, עו"ד שעוסק בעולם הדיגיטלי, אין למעשה שום סימן לכך שטרוריסטים מנצלים את הביטקוין לתועלתם. בניגוד למוניטין שלו, הביטקוין אינו אנונימי לגמרי וגורמי המודיעין יכולים לעקוב אחר הכסף.

"כל מי שעסק ב'צנרת' של האינטרנט הרויח בגדול"

אחד מהרגעים שמשכו את תשומת הלב הגדולה ביותר היה בעת נאומו של אדן שוחט, מייסד שותף בקרן ההשקעות אלף (Aleph).

הוא הציע מענק של 50 אלף דולר ליזמים שיאתרו את בעיות היסוד שעוצרות את תעשיית הביטקוין, יגישו הצעות מדידות לפיתרון יחד עם מודל עסקי מתאים. אמנם לא מדובר בסכום שיכול לממן סטארטאפ שלם, אך בעל ההצעה הטובה ביותר יזכה בתמריץ הנאה.

בהרצאתו הראה שוחט איך משקיעים בשלבים מוקדמים חייבים להתמקד בתשתיות של ענפים שעדיין לא השתנו. "WeWork עשתה את זה בנדל"ן, אובר בתחבורה ותראו איפה הם היום כל מי שעסק ב'צנרת' של האינטרנט הרויח בגדול".

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות